Bilance 2018

Krvavý leden i vraždy sourozenců. Smrti, které otřásly Českem

Téma:

Rok 2018 začal, alespoň pokud jde o vraždy, velmi tragicky. V lednu jich policisté řešili o polovinu víc než v předchozích letech. Připomeňte si spolu s námi ty nejvýraznější případy, v nichž bohužel velmi často figurovali příbuzní.

Leden: Devět vražd za pět dní

 

Nejbrutálnější vraždou prvního měsíce letošního roku byla ta v zahrádkářské kolonii nedaleko Ústí nad Labem. Policisté tu objevili tři mrtvoly. Později se ukázalo, že těla patří zavražděným manželům a také jednomu z útočníků, který na místě nejspíš spáchal sebevraždu.

 

Loni i předloni kriminalisté za celý leden zaznamenali shodně devět vražd. Letos na vyrovnání této statistiky stačilo pouhých pět dní od pátého do devátého ledna. Nakonec se číslo zastavilo na čtrnáctce.

 

Únor: Dům smrti ve Zlíně

 

Krev byla i na zdech. Tak popsala sousedka dům ve Zlíně, kde otec rodiny v únoru objevil své dvě děti a jejich matku mrtvé. Po smrti byli všichni tři už několik týdnů, možná měsíců.

 

Dům navíc stojí jen pár metrů od dětského hřiště. Policisté vše nejdřív vyšetřovali jako vraždu, případ měl nakonec ale jiné rozuzlení. Na konci srpna totiž kriminalisté oznámili, že ve Zlíně neřádil zabiják, ale že trojice spáchala sebevraždu.

 

Připomeňte si kauzu v reportáži:

 

 

Březen: Strach na Novojičínsku

 

Pouhých 200 metrů a rozmezí osmi dnů od sebe oddělilo dvě březnové vraždy v Suchdole nad Odrou na Novojičínsku. A není proto divu, že malou obec s necelými třemi tisíci obyvateli sevřel strach.

 

 

Navíc si jsou oba mordy podobné - šlo o zločiny z vášně. Nejprve měla Simona (18) ubodat staršího expartnera (37), později naopak osmatřicetiletý muž zavřazdil čtyřiadvacetiletou bývalku. I v tomto případě použil nůž.

1
2 3 4
Související témata:
pez TN.cz