galerie a video silné příběhy

Těžké osudy 2017: Smrt kvůli plakátu, pokažené lednici a únosu

Otto Warmbier a požár v Grenfell Tower
Zdroj: Profimedia
Otto Warmbier a požár v Grenfell Tower
Téma:

Rok 2017 je plný smutných osudů. Některé z nich zasáhly celý svět – tragická úmrtí, nevyléčitelné nemoci a velká smůla lidí, kteří byli ve špatném čase na špatném místě.

Otto Warmbier

Světem otřásla smrt Otty Warmbiera, který byl zadržen kvůli pokusu ukrást plakát s politickou tématikou z hotelu v Pchjongjangu v KLDR. O dva měsíce později dostal trest 15 let těžkých prací za protistátní činnost. Severní Korea mladíka po téměř roce a půl propustila z vězení, kvůli vážným zdravotním problémům.

 

Otto Warmbier se vrátil do Spojených států, kde byl hospitalizován. Severokorejští představitelé americkým diplomatům řekli, že onemocněl botulismem, což je závažná paralyzující nemoc způsobená otravou, která může zapříčinit smrt. Když mu prý byla podána uspávací pilulka, upadl do kómatu, z něhož se dosud neprobral. Američtí lékaři ale botulismus nepotvrdili.

 

 

GALERIE: Odsouzený Otto Warmbier

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Odsouzený Otto Warmbier - 2

 

Mladík měl vážně poškozený mozek. Jeden z lékařů novinářům na tiskové konferenci řekl, že Warmbier utrpěl "značnou ztrátu mozkové tkáně ve všech částech mozku". Zdrcený otec prohlásil, že jeho syn byl v severokorejské věznici "terorizován a týrán". Ve vězení strávil 17 měsíců, z čehož byl prý více než rok v kómatu. Mladík měl být ve vězení opakovaně bit.

 

 

Student zemřel v červnu v univerzitní nemocnici v Cincinnati. "Strašné trýznivé zacházení, kterého se dostalo našemu synovi v rukou Severokorejců, bohužel nutně nemohlo mít jiný konec, než tak smutný, jaký dnes zažíváme," uvedla rodina.

 

1
2 3 4
ham TN.cz