chybná úloha

Rodiče a žáci v šoku! Výsledky přijímacích zkoušek neplatí

Žáci při zkouškách - 3
Zdroj: Mediafax
Téma:

Na osmiletých gymnáziích se strhl v podvečer před prodlouženým víkendem pořádný poprask. Ředitelé podle portálu Deník dostali dopis od šéfa Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání Jiřího Zíky, ve kterém oznámil chybu u testů z Českého jazyka pro uchazeče o osmiletý obor.

"Na základě dodatečné analýzy výsledků jednotných přijímacích zkoušek vyšlo najevo, že v testu pro 2. řádný termín z českého jazyka a literatury pro uchazeče o obory osmiletého studia je chybně ohodnocena úloha číslo 12. Správná odpověď je kromě odpovědi B, původně uváděné v klíči správných řešení, také odpověď C," zveřejnil část dopisu portál Deník.

 

Chybu neodhalila validační ani nezávislá komise. "Dojde k přehodnocení výsledků jednotné přijímací zkoušky u testu z českého jazyka a literatury pro 2. řádný termín na osmiletá gymnázia," vysvětluje Ministerstvo školství tělovýchovy a mládeže v prohlášení.

 

"Uvedená chyba nás mrzí a omlouváme se žákům, rodičům i učitelům. Budu důrazně požadovat nejen prošetření, jak mohlo k takové systémové chybě dojít, ale i nápravu celé situace. V pondělí budeme dotčené školy informovat, jak dále postupovat při vyhlášení celkových výsledků přijímacího řízení," reagoval ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.

 

 

Cermat nyní provádí generování výsledkových dokumentů všech uchazečů o obory osmiletých gymnázií. Po tomto přepočtu budou dotčeným školám nově v informačním systému vystaveny výpisy výsledků a vygenerovány opravené záznamové archy.

 

Zatím není jasné, jaký dopad přesně chyba bude mít, ministr školství ale Deníku sdělil, že se zkoušky nejspíš nebudou muset opakovat.

Související témata:
TN.cz