pohřešovaná dívka

Rodiče Maddie žalují Portugalsko! Chtějí po vládě tučné odškodné

Rodiče Madeleine McCann
Zdroj: Profimedia
Hana Mikulková
Hana Mikulková
4.2. 2020 12:33

Rodina už téměř 13 let pohřešované Maddie McCannové podle zahraničních médií plánuje zažalovat Portugalsko. Zdrcení rodiče, kteří po své dceři nikdy nepřestali pátrat, chtějí kompenzaci za bolest, kterou jím způsobil bývalý detektiv Goncal Amaralem. Soud s ním ale prohráli.

Goncalem Amaralem (60) vedl první pátrací akci hned po zmizení malé Madeleine. Později vydal knihu, ve které obvinil rodiče, že ututlali smrt vlastní dcery. Bývalý policista tvrdil, že Maddie zemřela v hotelovém pokoji. Manželé proto Amarala tehdy zažalovali za urážku na cti. Navíc jsou jsou přesvědčeni, že informace o smrti Maddie jen bránila v pátrání.

 

Zdrcení rodiče teorii portugalského detektiva napadli u soudu a vyhráli, rozsudek byl ale později dalším soudem zrušen. Rodiče tak nezískali náhradu škody v celkové výši 436 000 liber (12 896 160 korun). Bývalý detektiv měl podle soudce právo vyjádřit své názory na základě svobody slova.

 

 

Manželé se ale nevzdávají a chtějí podat odvolání k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku. "Do konce roku proběhne předběžné přezkoumání jejich žádosti," řekl mluvčí štrasburského soudu.

 

Podle webu Mirror portugalské vládě hrozí, že pokud McCannovi vyhrají, bude jim muset zaplatit tučné odškodné. "Zmizení Maddie už Portugalsko stálo hodně peněz," dodal zdroj pro web Mirror, který má prý blízko k vyšetřování. "Turismus se po jejím zmizení také zhoršil," dodal zdroj.

 

Tehdy tříletá Madeleine McCannová, původem z Velké Británie, zmizela ze svého pokoje na dovolené v Portugalsku 3. května 2007. Její rodiče byli zatím na večeři s přáteli. Policisté dosud pracují s verzí, že ji unesl pedofil nebo že se stala obětí obchodu s lidmi.
 

Rodiče Maddie v show Oprah Winfrey

TN.cz