Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Dobře to dopadlo

Rodiče měli určit, které z dvojčat zemře. Příběh má šťastný konec!

Nemocná čínská dvojčata - 3
Zdroj: China Charities Aid Foundation for Children
Rodiče měli rozhodnout, které z dvojčat zemře

Které z nemocných čínských dvojčat zemře, měl určit los. Jejich rodiče totiž neměli dost peněz na léčbu obou a nedokázali se rozhodnout, které z nich bude to šťastnější a které čeká téměř jistá smrt. Příběh má ale happyend pro obě dvojčata.

Rodiče chlapců z čínského Čchung-čchingu se měsíc po jejich narození dozvěděli, že oba trpí vzácným imunitním onemocněním zvaným CGD. Postihuje zhruba jednoho člověka z půl milionu. Bez léčby by se podle odborníků děti nedožily více než dvou let.

 

Chlapcům jménem Le-le a Kchang-kchang už je deset měsíců, proto museli co nejdříve nastoupit léčbu. Tu si ale rodiče ani s pomocí příbuzných a přátel pro obě dvojčata nemohli dovolit, a tak museli učinit nemožné rozhodnutí - které z nich nechají na pospas nemoci?

 

Protože se rodiče nedokázali rozhodnout, nechali vše osudu. Děti si táhly papírky, které měly určit, kdo z nich přežije. To ale neunesla jejich babička, díky které nakonec léčbu dostanou oba chlapci. Oslovila charitu, přes niž se vybral dostatek peněz.

 

 

16

GALERIE: Nemocná čínská dvojčata

Zdroj: China Charities Aid Foundation for Children

Nemocná čínská dvojčata - 5

Hodnocení:

 

Léčba pro obě dvojčata by podle odhadů stála asi 180 tisíc čínských juanů (v přepočtu téměř 6 milionů korun). Do sbírky organizace China Charities Aid Foundation for Children se zapojily tisíce lidí, které poslaly téměř 83 tisíc juanů.

 

 

CGD je chronická granulomatózní choroba, která postihuje zhruba jednoho z 500 tisíc lidí. Imunitní systém pacientů dokáže bojovat proti virovým infekcím, ale proti některým bakteriím je téměř bezbranný. Onemocnění se léčí pomocí transplantace konstní dřeně.

epa TN.cz