Strach na Jihlavsku

Rodiče, pozor! Cizinec jezdí kolem školek a láká děti do auta

Téma:

Rodiče dětí na Jihlavsku mají strach. V okolí obce Antonínův Důl se totiž podle nich pohybuje neznámý muž, který má k sobě do auta lákat malé děti. Vedení tamní mateřské školy už vydalo varování a případ vyšetřuje i policie.

Neznámý muž v Antonínově Dole k sobě do auta volá i ty nejmenší děti, nabízí jim různé sladkosti. Muže v tmavém autě, nejspíš cizince potkala i kamarádka paní Šimkové. Objevil se tu prý v posledních dnech už několikrát.

 

"Lákal děti i ženy na sladkosti, na cokoliv do auta. Dělal to u školky," vypověděla Sandra Šimková, jedna z maminek, která má v místní mateřské školce syna. Samotného ho teď nepustí ani na krok. "Člověk je musí vozit, dávat si pozor, nikde je bez pozoru nepouštět," dodala.

 

Místní lidé mají o děti strach. Na znepokojivou situaci už zareagovalo i vedení školky. "Dali jsme rodičům informaci, aby si na své děti dávali pozor," potvrdila vedoucí mateřské školky Eva Svobodová.

 

 

Mladší muž jezdí podle výpovědí místních v tmavém osobním voze BMW, který má tmavá skla. Mohlo by jít o cizince. Vždy se podle svědků nejprve zeptá na cestu a až poté se pokouší navázat kontakt s dítětem.

 

Případ už přímo na místě začala prověřovat i policie. "Oznámení jsme přijali a v současné době provádíme šetření," sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policie také varuje všechny rodiče, aby situaci nepodceňovali a své děti varovali, aby se s nikým cizím nedávaly do řeči.

David Pik/epa TN.cz