Pátrání

Rodiče pozor! Policie pátrá po muži, který lákal děti do auta

Téma:

Kriminalisté pátrají po muži, který měl v obci Traplice nedaleko Uherského Hradiště lákat skupinku dětí do svého auta. Podobný případ nedávno vyšetřovali i policisté v Brně. Těm se muže, který údajně nutil školačky nasednout do vozu, podařilo vypátrat. Ovšem pro nedostatek důkazů ho museli propustit.

Podle výpovědí školáků se měl incident stát v pátek minulý týden ve dvě hodiny odpoledne, když šli ze školy.


Dosud neznámý muž měl přijet k autobusové zastávce v Traplicích a oslovit skupinku čtyř dětí ve věku od devíti do deseti let. Nabídl jim prý, že místo čekání na autobus je sveze. Děti se poradily a nabídku odmítly, muž proto z místa odjel.


Se vším se pak svěřily rodičům, kteří se následně obrátili na policii. Muž měl řídit bílý nebo stříbrný automobil značky Škoda v provedení kombi, pravděpodobně Fabii nebo Felicii.Bylo mu třicet až čtyřicet let, měl černé vlasy a na očích sluneční brýle. Oblečené měl modré tričko. Přímo na místě události nebyl žádný dospělý svědek, ale kdyby někdo situaci zahlédl, může se obrátit na policejní linku 158.


Podobný případ vyšetřují i v Brně Žabovřeskách. V březnu u tamní základní školy řidič nabízel svezení a sladkosti dvěma dívkám, které před ním utekly. Policistům se ho podařilo vypátrat, ovšem muž jim podal vysvětlení a proto ho neobvinili. I z důvodu, že žádná z událostí neskončila vážnými následky. Tisíce rodičů v Brně tak dál žijí ve strachu o své děti.

pez, Zdenek Čík TN.cz