dítě zemřelo

Přivezli miminko do nemocnice. Když rodiče zjistili, že má covid, utekli pryč

Úmrtí kvůli koronaviru
Zdroj: Getty Images, Profimedia.cz
Ilustrační foto
Lucie Krošová
Lucie Krošová
6.5. 2021 19:30
Téma:

Kvůli strachu z koronaviru lidé často dělají nečekaná rozhodnutí, nad kterými zůstává rozum stát. Dokazuje to i smutný příběh dvouměsíčního chlapečka z Indie, kterého rodiče opustili ve chvíli, kdy zjistili, že má koronavirus. Nechali ho zemřít v nemocnici. Zmizeli a telefon nezvedají.

Jak moc špatná je kvůli pandemii koronaviru situace v Indii, dokazují stále se objevující nové a nové příběhy tamních obyvatel. O zoufalství místních vypovídá i smutný konec chlapečka, kterého v nejtěžší chvíli rodiče opustili a nechali napospas osudu.

 

Přitom to byli právě oni, kdo odnesl dvouměsíční dítě ve špatném zdravotním stavu do nemocnice v indickém regionu Jammu a chtěli ho zachránit. Chlapec trpěl vrozenou srdeční vadou. Když ale lékaři oznámili rodičům, že se nakazil i koronavirem, utekli, informuje portál India Today.

 

 

Podle lékařů je výsledek testu na covid vyděsil natolik, že se ani sami nenechali vyšetřit.

 

Miminko zemřelo několik hodin poté, co skončilo v nemocnici. Zemřelo na zástavu srdce. Zdravotníci se pokoušeli dovolat rodičům - marně. Telefon nikdo nezvedal. O tělíčko uložené v márnici se doposud nikdo nepřihlásil.

 

Situace v Indii je už několik dnů kritická. Lidé umírají na ulicích, počty obětí jdou do statisíců. Jen za středu přibylo v zemi přes 412 tisíc nových případů nákazy, denně umírají na čtyři tisíce lidí.

 

Podívejte se na reportáž:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz