Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Střelba na malé děti!

Rodiče si mysleli, že děti poštípaly vosy. Lékaři našli střelná zranění

Zdroj: TV Markíza

Dvě malé děti skončily v nemocnici ve slovenském Popradu poté, co je někdo postřelil. Rodiče jim nevěřili a mysleli si, že děti jen pobodaly vosy. Lékaři jim ale z ran vytáhli broky. Kriminalisté teď zjišťují, kdo má útok na děti na svědomí.

Střelba se podle dětí měla ozývat na rušné ulici v popradské městské části Matejovce. Soužití lidí zde není bezproblémové a hlučné děti mohou mnohé obyvatele obtěžovat. Že děti nebyly potichu přiznává i příbuzný postřelených chlapců. "Chlapci si zpívali, ale kvůli tomu nevytáhnu zbraň na malé děti. To se takhle neřeší," řekl TV Markíza.

 

Chlapci přišli s brekem domů. Rodiče jim nejdříve nevěřili, že se stali obětí střelby. Rány na nohou přičítali vosím bodnutím. "Tu nohu měl celou opuchnutou, měl ji celou fialovou," uvedla matka jednoho z chlapců. "Ze strachu kluk tři dny nemluvil, jen ležel, spal, byl slabý," dodala příbuzná jednoho z postřelených.

 

Zatím neznámý střelec to podle policistů přehnal. "Policie v dané věci vede trestní stíhání pro přečin ublížení na zdraví. Jsou prováděny všechny potřebné úkony pro objasnění tohoto činu. Zatím nikdo obviněný nebyl," řekl TV Markíza mluvčí prešovských policistů Daniel Džobanik.

 

 

Policisté nechtějí prozradit, jestli už tuší, kdo na děti vytáhl zbraň. Podle právničky, kterou Markíza oslovila, má střelec na krku vážný problém. Trestním zákoníkem je dítě speciálně chráněné a za trestný čin spáchaný na dítěti je přísnější trestní sazba.

 

Popradská městská policie přiznává, že stížnosti na rušení veřejného pořádku touto komunitou jsou na denním pořádku. "K rušení veřejného pořádku dochází hlavně tehdy, kdy se konají různé soukromé oslavy. Přes tento víkend, kdy bylo první svaté přijímají, respektive při různých křtinách, narození dítěte a dalších akcích spojených s požíváním alkoholických nápojů," prozradili strážníci.

vbo TN.cz