Strach v Úhonicích

Rodiče u Prahy mají strach. Děti prý někdo lákal k sobě do auta!

Muž mluví s malými dívkami - ilustrační foto
Zdroj: TV Nova
Ilustrační snímek
Téma:

Malou obcí Úhonice západně od Prahy obchází strach. V obci se totiž měl za poslední týden někdo dvakrát snažit nálakat děti k sobě do auta. Poprvé minulý pátek, podruhé včera.

Oba incidenty TN.cz potvrdila ředitelka úhonické mateřské a základní školy Zuzana Najvárková. "Ano, je to pravda. Dnes dopoledne jsem před polednem mluvila s policisty a o obou incidentech je informovala," uvedla Najvárková.

 

Ředitelka rozeslala rodičům varovný mail, ve kterém mimo jiné píše, že na konci minulého týdne někdo (nejspíš žena) lákal malého školáka ze třetí třídy k sobě do auta. 

 

"Včera odpoledne se udál další podobný případ v naší obci. Opět cizí osoba v červeném autě značky Škoda Felicia lákala jednoho z našich školáků do auta, tentokrát s nabídkou peněz," píše Najvárková. Tentokrát byl "pokušitelem" muž a jeho zamýšleným cílem žák čtvrté třídy.


Najvárková doplnila, že z Úhonic varování směřuje i do dalších mateřských a základních škol v okolí. Zároveň pedagožka prosí nejen rodiče, aby pomohli s dohledem na děti.

"Myslím, že kritická doba je od 12 do 15 hodin, kdy na návsi a okolních ulicích je velmi malý provoz a děti chodí samy domů. Pokud máte možnost pomoci nám s dohledem, budu moc ráda, pokud to půjde na dobu alespoň do Vánoc. Budeme moci takovým způsobem zabezpečit ochranu našich dětí," myslí si ředitelka.


Policejní mluvčí Pavel Truxa v pátek odpoledne na dotaz TN.cz potvrdil, že oběma incidenty se zabývají jeho kolegové z Hostivice. "Zatím není jasné, zda spolu oba případy souvisejí, protože jednou měl být pachatelem muž a podruhé žena," uvedl Truxa.

pez TN.cz