otřesný případ z Kalifornie

Rodiče věznili své děti ve sklepě: Byla to boží vůle, tvrdí babička

Téma:

David Allen Turpin a Louise Anna Turpinová z Kalifornie, kteří věznili svých 13 dětí v ohavných podmínkách, jsou silně věřící a své děti údajně věznili z boží vůle. Médiím to sdělila babička dětí z otcovy strany. Oba rodiče zůstávají ve vazbě s kaucí 9 milionů dolarů.

Byla neděle ráno a sedmnáctiletá dívka vylezla z okna domu, kde ji spolu s dalšími 12 sourozenci věznili rodiče. Podařilo se jí uprchnout s telefonem a zavolat policii. Té vylíčila, v jakých podmínkách se její sourozenci nachází a ukázala jim fotografie jako důkaz. Ačkoli jí bylo 17, vypadala na 10, a tak se policie rozhodla její příběh prověřit.

 

Když dorazili do domu Turpinových v Perris, ke své hrůze zjistili, že dívčin příběh je pravdivý. Minimálně tři děti byly připoutány k posteli v temném sklepě. Celkem ve sklepě bylo 12 dětí, všechny byly špinavé, zubožené a podvyživené, v místnosti to páchlo fekáliemi.

 

Matka dětí byla při příjezdu policie viditelně zmatená. Ani jeden z rodičů nebyl schopen vysvětlit, proč děti věznil. Děti se učily doma a podle babičky si musely pamatovat dlouhé pasáže z Bible nazpaměť. Sousedé vídali děti jen zřídka a vždy za doprovodu rodičů. Dětem přezdívali upíří, protože byly bledé a hubené.

 

Sedm z vězněných dětí je starší 18 let, ale kvůli podvýživě vypadají na 10. Policie všechny včetně dospělých předala do péče lékařů. "Jsou hrozně podvyživené, ale velmi přátelské, jsou plné naděje, že život bude konečně lepší," uvedl šerif z daného okrsku, který děti předával do péče lékařů.

 

 

Sestra Louise Turpinové se svěřila médiím, že své neteře a synovce nikdy neviděla "Mluvila jsem s ní jenom po telefonu, ale nikdy mi nedovolila mluvit s dětmi. Nikdy nám nedovolila přijet na návštěvu, bylo to podivné. Rodiče se je několikrát snažili navštívit, ale když přijeli na letiště, neřekla jim adresu. Byli zdrceni. Zemřeli v loňském roce, svá vnoučata nikdy neviděli. Stydím se za to, co jim prováděli, je to hrozné," řekla.

 

Podle babičky dětí rodiče jednali z boží vůle. Policie zatím nepotvrdila, jestli v jednání rodičů hrála roli víra nebo nějaká psychická porucha.

kik TN.cz