Zapeklitý případ

Rodiče zmizelé Maddie promluvili. Zklamaly je průtahy ve vyšetřování

Rodiče Madeleine McCann
Zdroj: Profimedia
Maddie McCannová a její rodiče
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
3.1. 2021 7:04
Téma:

Rodiče pohřešované Madeleine McCannové vydali stanovisko k vyšetřování zmizení jejich dcery. To trvá už bezmála 14 let. Podle McCannových je škoda, že ho v uplynulém roce zbrzdila koronavirová pandemie. Zároveň přiznali, že jim covid-19 vzal příbuzné.

Tehdy tříletou Maddie McCannová někdo unesl z hotelového pokoje v portugalském letovisku Praia da Luz v roce 2007. Letos v květnu uplyne už dlouhých 14 let od jejího zmizení. Rodiče ale nepřestávají doufat, že dceru ještě někdy uvidí.

 

"Máme za sebou rok, na který si nechceme pamatovat, ale bude těžké na něj zapomenout," uvedli Kate a Gerry McCannovi v prohlášení, které vydávají každoročně.

 

Prý měli větší štěstí než jiní, ačkoliv oběma zemřel jeden rodič. Nepřišli totiž o práci. "Vyšetřování a pátrání po Maddie se muselo kvůli pandemii zpomalit. Nicméně se nezastavilo a naděje, energie a odhodlání najít ji a odhalit pravdu přetrvávají," doplnili.

 

Goodbye 2020 What a year! One we dont want to remember but will find it hard to forget. Theres no doubt that 2020...

Zveejnil(a) Official Find Madeleine Campaign dne tvrtek 31. prosince 2020

 

McCannovi stále věří, že je Madeleine na živu. Tvrzení německého prokurátora Hanse Christiana Wolterse, že dívku už dávno někdo navraždil, odmítli. Uvěří prý, až uvidí jasné důkazy. A ty kriminalisté z Německa od léta neukázali.

 

 

Hlavním podezřelým zůstává pro vyšetřovatele Christian Brueckner. Toho na sklonku loňského roku přemístili do věznice s nejvyšší ostrahou. Odpyká si tam trest za znásilnění 73leté americké turistky. V souvislosti s případem Maddie ale obvinění stále nepadlo.

 

Policie v létě kvůli Maddie prohledávala zahrádkářskou kolonii v německém Hannoveru:

TN.cz