Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.4. 2018 14:10
Táhlý spor

Rodiče se soudili o život chlapce. Prohráli, odpojí ho od přístrojů!

Alfie Evans - 2
Zdroj: facebook, Kate James
Chlapci teď musí odpojit od přístrojů

Příběh malého Brita a jeho rodičů dojal celý svět. Rodina se snažila zvrátit rozhodnutí lékařů, kteří chtěli chlapce odpojit od přístrojů. Soud ale odmítl vydat povolení, aby dvojice mohla syna převézt do Itálie na léčbu.

Rodiče téměř dvouletého Alfieho Evanse nechtěli dovolit, aby byl odpojen od přístrojů, jak doporučovali lékaři. S Dětskou nemocnicí Aldera Heya v Liverpoolu proto vedli zdlouhavý právní proces, který skončil až u odvolacího soudu, píše portál The Sun.

 

Soud teď rozhodl v neprospěch rodičů, kteří usilovali o povolení převézt chlapce do Itálie na alternativní léčbu. Potvrdil tak rozsudky soudů nižší instance, kteří další léčení zablokovaly. Přeprava Alfieho by podle soudu byla nesprávná a marná.

 

Verdikt vyvolal pobouření napříč Británií. Před nemocnicí se shromáždily desítky protestujících, kteří si přinesli i transparenty a skandovali "Zachraňte Alfieho Evanse". Vznikla také petice, která však nemůže rozhodnutí soudu zvrátit.

 

17

GALERIE: Alfie Evans

Zdroj: facebook, Kate James

Alfie Evans - 5

Hodnocení:

 

Podle lékařů se Alfie nachází v "polovegetativním stavu". Trpí totiž degenerativní neurologickou chorobou, kterou ale nejsou odborníci schopni přesně rozpoznat. Jeho mozek je však nevratně poškozen a při životě ho drží jen přístroje. Rodiče ale tvrdí, že v posledních dnech se jeho stav zlepšil.

 

 

V neděli se za chlapce modlil i papež František, podobně jako loni v červenci za Charlieho Garda, který zemřel na vzácnou generickou poruchu. I jeho rodiče se snažili dosáhnout na léčbu za hranicemi Británie. Charlie byl od přístrojů na pokyn soudu odpojen.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Maminka zveřejnila video, na kterém její miminko bojuje o život! Proč to udělala?
SMUTNÉ TRAGÉDIE SLAVNÝCH: Jak se vyrovnali s tím, že přišli o dítě?

epa TN.cz