nedohlíželi na ně

Rodičům hrozí 5 let vězení! Děti ve škole zameškaly přes 200 hodin

Chlapec v léčebně - ilustrační
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto
Téma:

Rodičům z Ostravy hrozí až pětileté vězení za to, že nedohlíželi na své děti. Ty podle policie několik měsíců bez omluvy nechodily do školy a zameškaly víc než 200 hodin. Starší chlapec dostal sníženou známku z chování.

Policie obvinila ženu (47) a pětapadesátiletého muže za ohrožování výchovy. Oba jsou podezřelí, že i přes upozornění na své děti nedohlíželi a umožnili jim záškoláctví.

 

"Neučinili žádná adekvátní opatření směřující k zajištění řádné výuky dětí v základní škole. Zákonní zástupci měli umožnit dětem vést po delší dobu zahálčivý život," vysvětlila mluvčí policie Gabriela Pokorná.

 

Chlapec (15) do školy nechodil od začátku školního roku až do letošního května. Celkem zameškal 160 hodin a kromě toho, že ani nebyl klasifikován, ho škola potrestala sníženou známkou z chování. Spolu s ním ve škole chyběla i jeho čtrnáctiletá sestra. Ta v období mezi letošním únorem a červnem zameškala 110 hodin. Na rodiče tak čeká trest.

 

 

"Mohli tak u nich vyvolat nebezpečí osvojení si laxního přístupu k plnění povinností základní školní docházky, který se může projevit nedostatečnou úrovní znalostí a dovedností nezbytných k důstojnému zařazení a uplatnění se ve společnosti," dodala Pokorná s tím, že rodičům tak v případě prokázání viny hrozí až pět let za mřížemi.
 

Jan Socha/ lud TN.cz