Okázalé rozloučení

Rodina chystá vrahovi Marečka velký pohřeb. Promluvit má i farář!

Dvaadvacetiletého muže poslal soud na 22 let do vězení
Zdroj: TV Nova
Téma:

Josef Kuča, kterého nedávno vrchní soud poslal pravomocně za utýrání dvouletého Marečka na 22 let za mříže a který krátce poté podle všeho spáchal sebevraždu ve valdické věznici, bude mít okázalý pohřeb.

Reportér TV Nova to zjistil přímo od Kučovy matky a také jeho otčíma, který mladého tyrana, jež měl malého Marečka mimo jiné pálit cigaretami, vychovával.

 

Honosné poslední rozloučení se bude v obřadní síni v Lounech konat už ve středu. Kučova matka, která nevěří, že si její syn sáhl v káznici na život sám, štábu TV Nova řekla, že "čeká, že přijde hodně lidí." Jejich počet ovšem nedokázala blíže specifikovat.

 

Na pohřbu by měl podle všeho promluvit také farář. Květinovou výzdobu na obřad zajišťoval během úterka už zmíněný otčím.

 

 

Důstojné památky se na podzim dočkal i dvouletý Mareček, kterého Josef Kuča podle verdiktů soudů loni v půlce února utýral k smrti. Lidé se hošíkovi složili na pomníček, který nakonec vyrostl na pražských Vinohradech.

 

Kuča dostal za brutální utýrání syna své partnerky u krajského soudu trest 16 let, odvolací vrchní soud ovšem zpřísnil právní kvalifikaci na vraždu a žalář o šest let protáhl. Jeho verdikt byl pravomocný.

 

 

Jenže po převozu do Valdic Kuča zemřel, podle vězeňské služby byl v cele sám. K jeho skonu se obsáhle vyjádřil i Jiří Kajínek, který ve Valdicích strávil spoustu času. Zdejší prostředí popsal jako ponuré a depresivní.

pez, Jan Zálužský TN.cz