3letá bojuje o život

Rodina mířila na vysněnou dovolenou, zabil je opilý kamioňák

Téma:

Včerejší nehoda z britské dálnice M1 je v zemi nejtragičtější za posledních 24 let. Nehodu nepřežilo osm lidí. Nyní se dostávají na světlo další fakta o otřesném neštěstí, ve kterém hrál svou roli také alkohol za volantem.

Opilý řidič nákladního auta naboural v sobotu odpoledne do minibusu, který vezl indickou rodinu na vysněnou evropskou dovolenou. Skupina jedenácti cestujících byla na cestě na vlak Eurostar, píše portál Dailymail.co.uk. Kromě rodiny byly v autě ještě další cestující.

 

V autě zemřelo šest mužů a dvě ženy, včetně řidiče. Další tři, včetně 5leté holčičky, bojují v nemocnici o život. Do minibusu, ve kterém rodina cestovala, narazily dva kamiony.

 

"Bylo to to nejhorší, co jsem ve svém životě viděl,“ uvedl pro portál svědek Brett Smith, který jel kolem nehody v jiném taxi a zastavil, aby mohl pomoci zraněným. "Minibus byl plný krve, když jsem se k němu dostal. Pak držel za ruku zraněnou holčičku, aby ji utěšil,“ dodal.

 

 

"Tu rodinu to muselo úplně zničit, držel jsem tu holčičku za ruku. Byla uvězněná v tom vraku asi tak hodinu, než přijeli záchranáři a dokázali ji konečně dostat ven

 

Řidič jednoho z nákladních vozidel – Ryszard Masierak (31) z Worcestershire měl v krvi po nehodě alkohol a už čelí několika obviněním, potvrdila místní policie. Druhý řidič David Wagstaff (53) alkohol v krvi neměl, ale čelí obvinění ze způsobení smrti kvůli nebezpečnému řízení.

 

Řidič minibusu Cyriac Joseph (52) byl na místě mrtev. Zůstala po něm manželka a dvě děti. Policie už se podle svého vyjádření spojila i s rodinami obětí v cizině.

 

Tato nehoda je ve Velké Británii nejsmrtelnější od roku 1993, kdy také v minibusu na dálnici M40 zemřelo 12 školáků a jejich učitelka.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Při autonehodě přišel o manželku a tři děti. Když mu policisté sdělili důvod nehody, byl naprosto zdrcen!

Řídím kvůli tobě opilá... Asi umřu, napsala příteli minutu před autonehodou

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hru TN.cz