Pomáhá, kdo může

Rodina přišla na Vánoce o otce, teď hrozí, že přijdou i o dům

Rodina z Liberecka, která přišla na Boží hod o otce
Zdroj: Nadační fond pomoci Karla Janečka
Rodina z Liberecka, která přišla na Boží hod o otce
Téma:

Velký smutek prožívá od Vánoc rodina paní Dragy z Liberecka. Na Boží hod zemřel při nehodě její partner Jakub. Draga a její tři děti skončily v nemocnici. Žena, která je na mateřské dovolené, má teď na krku celou domácnost včetně hypotéky a rodině hrozí, že o dům přijde.

Známí a přátelé se snaží pro rodinu sehnat peníze, jak to jen jde. Nadační fond pomoci Karla Janečka pro rodinu z Liberecka vyhlásil sbírku. Za cíl si dal vybrat 111 132 korun, což by podle fondu mělo rodině pomoci na čtyři měsíce.

 

"Rodina však potřebuje mnohem více. Peníze, které se podaří získat během kampaně, mají pomoci vyhnout se riziku, že rodina přijde o střechu nad hlavou a domov," vysvětluje fond. A příběh paní Dagy a jejích dětí nenechal lidi chladnými.

 

Do konce sbírky zbývá ještě 88 dní, stanovenou částku se podařilo překonat už téměř 6krát. V pátek v 8 hodin bylo na kontě 661 064 korun!

 

 

Ačkoliv policisté ještě příčiny a okolnosti nehody vyšetřují, otec Jakub za nehodu na Boží hod zřejmě nemohl. Na silnici I/13 u Bílého Kostela nad Nisou jel proti jejich volkswagenu, kterým mířila rodina na návštěvu za babičkou, jeep s přívěsným vozíkem, ten se rozhoupal a řidič s jeepem přejel do protisměru. Volkswagen o vozík zavadil. Jakub na místě zemřel, jeho partnerka s dětmi skončily v nemocnici.

 

"Před nehodou rodina žila šťastně na okraji vesnice Dlouhý Most u Liberce. Tatínek od rodiny postupně svépomocí rekonstruoval dům, společně spláceli hypotéku. Maminka před odchodem na rodičovskou dovolenou pracovala jako učitelka na základní škole," vysvětluje na svých stránkách fond.

 

Reportáž o tragických nehodách o Vánočních svátcích, včetné té, při níž zemřel Jakub:

 

Než bude vyřízeno dědické řízení, je jediným příjmem rodiny rodičovský příspěvek, který Draga na tři děti ve věku půl roku, tři a pět let dostává.

 

"Mezi náklady, které musí maminka pravidelně řešit, jsou údržba domu, platba hypotéky, voda, elektřina, péče o děti, školkovné, péče o tři psy," vysvětluje kamarádka rodiny Zuzana.


ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Manžel po sobě zanechal dluh půl milionu!
VÁŠ PŘÍBĚH: Moje dluhy zničily celou rodinu

vbo TN.cz