Rodinná tragédie

Rodina přišla o maminku, zdrcený otec zůstal na čtyři malé děti sám

Muž s dítětem
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Petra Štrunc Nevařilová
Petra Štrunc Nevařilová
Aktualizováno 16:55
26.11. 2020 15:21
Téma:

Nečekaná tragédie postihla rodinu z Nové Vsi pod Pleší ve Středočeském kraji. Maminka čtyř malých dětí zemřela náhle v pouhých 42 letech. Starost o děti, mezi kterými je i roční batole, tak zůstala na zdrceném otci.

Gabriela Hoskovcová zemřela nečekaně minulé pondělí. S nemocí covid-19 její smrt zřejmě nesouvisí, přestože se v rodině virus vyskytl. Starosta obce Nová Ves pod Pleší Jan Havelka se rozhodl pozůstalému otci čtyř dětí, který se živí jako řidič kamionu, v těžké životní situaci pomoci.

 

Jménem obce byla vyhlášena veřejná sbírka. „Obracíme se na vás všechny, kterým není lhostejný osud rodiny, jež ztratila milovanou maminku a manželku, abyste ji finančním darem podpořili v této těžké životní zkoušce“, stojí v textu.

 

 

Smutná událost vyvolala mezi lidmi obrovskou vlnu solidarity. Lidé okamžitě začali posílat peníze i materiální dary. Nejdůležitější je pro rodinu právě finanční pomoc, a to i z důvodu probíhajícího dědického řízení. Přispět plánuje i samotná obec. „Doufám, že na zastupitelstvu příští týden schválíme finanční podporu ve výši sto tisíc“, potvrdil starosta Nové Vsi pod Pleší Jan Havelka.

 

Pomoci může kdokoli přispěním na účet veřejné sbírky 4691904399/0800.
 

TN.cz