požár v Chodově u Bečova

Dům zničily plameny, rodině spěchají na pomoc dobrodinci z celého Česka

František Nyklas
František Nyklas
19.12. 2020 20:46
Téma:

Obrovské vlny solidarity se dočkala rodina z Chodova u Bečova na Karlovarsku, které v noci z neděle na pondělí vyhořel rodinný dům. Ten už začali opravovat dobrovolníci. Lidé z celého Česka se zapojili do finanční sbírky a posílají i materiální pomoc.

Oheň zničil celou střechu a shořel celý podkrovní byt. Poničené bylo i přízemí. "Já jsem přišel, akorát slyším nějaké praskání. Tak jsem otevřel dveře od půdy. A tady už na mě vyskočila obrovská ohňová koule," popsal obyvatel domu.

 

Za necelý týden už ale lidé zvládli požárem poškozené štíty a krovy zbourat. A dům se provizorně zastřešuje.

 

"Slíbila lesní společnost, že nařežou dřevo, trámy, zase kamarádi slíbili, že udělají ten krov," doplnil obyvatel domu.

 

Rodina se dvěma malými dětmi bydlí zatím u příbuzných. Přes den tu ale všichni pracují. A nejsou na to sami.

 

Lidé nejen nabízí materiální pomoc a posílají peníze. Nabízí se dobrovolníci, kteří přichází a pomáhají při opravách domu.

 

 

Myslivecký spolek z nedalekého Krásna založil sbírku, do které lidé z celého Česka posílají štědré příspěvky. Dobrovolní hasiči z Útviny, kteří pomáhali při likvidaci požáru, zase shromažďují vše potřebné.

 

"Drogerii, čistící prostředky, dezinfekci, utěrky, vlhčený ubrousky," vyjmenoval dobrovolný hasič z Útviny Miroslav Mikula.

 

A lidé vozí i dárky dětem k Vánocům. "Chci poděkovat strašně lidem, jak jsou laskaví, jak jsou hodní," rozplývá se poškozená žena. Celá rodina věří, že dům brzy opraví. Potřeba je ještě stavební materiál, například písek a cement.

tn.cz / TV Nova