Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 11. 2018
Sedmnáctiletá nevěsta

Rodina prodala dceru přes facebook! Je panna, slibovali

Dívka prodaná na facebooku
Zdroj: facebook
Sedmnáctiletou dívku prodali na facebooku

Velkou odezvu vyvolal netradiční inzerát, který na facebook umístila rodina z Jižního Súdánu. Svou sedmnáctiletou dceru prodali prostřednictvím sociální sítě. Bohatý podnikatel za ni zaplatil 530 krav, tři luxusní vozy a 10 tisíc dolarů. Facebook rodičům smazal účty a bojí se, že se podobné inzeráty teď budou objevovat.

Takový inzerát na facebooku ještě nebyl! Rodina z Jižního Súdánu se rozhodla přes sociální síť prodat vlastní dceru. Sedmnáctiletá dívka byla podle rodičů panna. Našlo se hned pět zájemců, kteří se o manželství s Nyalong Ngong Deng Jalangovou přetahovali.

 

Vítězem se stal podnikatel Kok Alat, který za dívku nabídl nakonec 530 krav, 3 luxusní automobily a 10 tisíc dolarů, tedy v přepočtu 230 000 korun. Soupeřem mu byli třeba vysocí vládní úředníci. Muž se už s nevěstou oženil a to přesto, že v zemi je legálně možné uzavírat sňatky až od 18 let.

 

Dražba vyvolala velkou odezvu nejen v zemi. "Tohle barbarské použití moderních technologií jen připomíná trhy s otroky. Tu dívku prodali ke sňatku na největší sociální síti. A její věk, to je k neuvěření," zlobil se ředitel neziskové organizace Plan International George Otim.

 

"Přestože věno je v kultuře Jižního Súdánu běžným prvkem, nic neomluví způsob, jakým s touto dívkou, která je ještě dítě, zacházeli jako s věcí a prodali ji za nejvyšší nabídku," citoval Otima list Daily Mirror.

 

 

Rodiči kvůli inzerátům přišli o účet na facebooku. Podle mluvčího sociální sítě porušili jeho pravidla, a jakmile se Facebook o jejich inzerátu dozvěděl, hned je zablokoval.

 

"Jakákoliv forma obchodu s lidmi, ať už jde o posty, stránky, reklamy, skupiny, kde je toto koordinováno, není na facebooku tolerovaná," uvedl mluvčí pro nadaci Thomson Reuters.
 

vbo TN.cz
Reklama