pohřeb maminky

Rodina se rozloučila s učitelkou Martinou. Zůstaly po ní dvě děti

Nehoda autobusu na Mělnicku
Zdroj: TV Nova
Učitelka zemřela při nehodě autobusu s kamionem
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 13:15
23.11. 2019 10:35
Téma:

Rodina i nejbližší známí se rozloučili s učitelkou Martinou, která zemřela při srážce autobusu s kamionem na Mělnicku před několika dny. S žáky ze základní školy v Lysicích v rámci školní exkurze do Památníku Terezín. Událost všechny velmi zasáhla. Martina byla oblíbenou učitelkou a děti ji měly velmi rády.

Tragická nehoda se stala ve čtvrtek 14. listopadu. Autobus převážející učitelku s dětmi se srazil s nákladním autem. Martina nehodu nepřežila, sedm dětí pak utrpělo lehčí zranění. Základní škola v Lysicích uspořádala tehdy pietní akci. Na ní dorazily stovky lidí.

 

Po týdnu se s Martinou rozloučí také její rodina. Zůstal po ní manžel a její dva osmiletí synové. "Dnes 23. 11. 2019 se koná pohřeb paní učitelky dějepisu, která zemřela před více než týdnem cestou z Památníku Lidice do Památníku Terezín," informoval na svém facebooku Památník Lidice a zveřejnil i parte.

 

"Ředitelka Památníku Lidice M. Lehmannová napsala po nehodě ředitelce ZŠ Lysice dopis, ve kterém vyjadřuje soustrast nejen za sebe, ale především za kolegyně z edukačního oddělení, které byly s paní učitelkou v kontaktu nejintenzivněji," dodal památník. Rozloučení začne ve 14 hodin. 

 

 

Škola se rozhodla také vyhlásit veřejnou sbírku na pomoc rodině. Účet je vedený u České spořitelny s číslem 5798905329/0800. Ve škole a v budově úřadu městysu Lysice jsou také umístěny sběrací pokladničky. 

 

Přispívat mohou lidé až do 28. února příštího roku. "Událost zasáhla nejen žáky a učitele naší školy či širokou veřejnost, ale zejména nejbližší příbuzné naší paní učitelky," uvedla ZŠ Lysice ve svém oficiálním prohlášení.

 

Připomeňte si reportáž o nehodě autobusu:

TN.cz