Škoda za miliony

Rodina si postavila vysněný dům. Zničil ho požár od dětského auta

Téma:

Velké rodinné neštěstí se odehrálo v neděli v Žilině. Nedávno postavený rodinný dům tam zachvátily plameny. Při požáru se zranili dva lidé. Škoda na domě je obrovská.

Ve slovenské Žilině shořel nový rodinný dům. Požár vypukl v garáži a rozšířil se do dalších místností. Nakonec zachvátil i zbytek bodovy.


Podle informací TV Markíza nechal děda v garáži na nabíječce vnukovo elektrické autíčko. Netušil však, že se může vznítit. Majitel domu se ho následně pokoušel uhasit, bohužel neúspěšně.

 

GALERIE: Požár rodinného domu v Žilině

1
/
4
Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru
Požár rodinného domu v Žilině - 1

 

Popálil se a nadýchal kouře. Od hořícího autíčka pak chytila celá garáž, následně také střecha a zbytek domu. Nepomohl ani soused, který přiběhl na pomoc. Oheň tak pod kontrolu dostali až hasiči. Ti navíc pomáhali dvěma zraněným, dokud na místo nepřijela záchranka.

 

Nový dům je nyní absolutně neobyvatelný. "Škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na 250 - 300 tisíc eur (6,5 – 7,5 milionu korun),“ uvedlo k výjezdu prezídium Hasičského a záchranného sboru Slovenské republiky.

 "Oba pacienti byli intoxikováni zplodinami hoření, jeden z mužů měl popáleniny na přibližně 15 % těla a popáleniny dýchacích cest," popsala mluvčí skupiny Falck Falck Katarina Načiniaková.

 

Starší z mužů tak zůstává v nemocnici s popáleninami druhého stupně. Druhý muž se nadýchal dýmů, po ošetření ho tak propustili do domácí péče.

 

Proč začalo hořet ale budou muset potvrdit až vyšetřovatelé, kteří byli na místo povoláni. Z rodinného domu však zůstali pouze obvodové zdi.

Související témata:
vrl TN.cz