nové bydlení

Rodina z Akce nový domov: Premiéru jsme celou probrečeli

Akce nový domov
Zdroj: TN.cz
Akce Nový domov hluboce zasáhla nejen aktéry, ale také jejich sousedy!

Reality show plná emocí. Těmito slovy by se dal popsat pořad s názvem Akce nový domov, který pomáhá rodinám ve finanční nouzi. Včera pořad viděly statisíce lidí, poprvé ho však zhlédl i Zdeněk Sporer se svými vnuky, kterým pořad zajistil nový domov. I pro ně to byl velmi emotivní zážitek.

"Probrečel jsem to. A kluci taky," říká Zdeněk Sporer. "Budu otevřený. Byl jsem úplně vyklepaný. Musel jsem jít na panáka," dodává dědeček.

 

 

Pořad má velkou odezvu. Do redakce TV Nova píší diváci, které osud rodiny zasáhl a rádi by chlapcům pomohli. Stejné reakce zažívá i rodina. "Nestačím zvedat telefony," říká dědeček chlapců s tím, že mu lidé volají a pořad chválí. I za nabízenou pomoc je vděčný, hrdost jde úplně stranou. "Nic neodmítnu, pro kluky vše," dodává.

 

 

 

Rodina si nový domov chválí. Dědeček je moc rád, že má nyní soukromí. Chlapci jsou šťastní, že mají velký pokoj. "Mohou tam i tancovat, když se to naučí," řekl pobaveně Sporer, z jehož hlasu sršela dobrá nálada. Moderní kuchyň je pro ně velkou změnou. "Myčku zatím nepoužíváme. Ten jeden talíř hned umyjeme, ale časem máme v plánu začít," tvrdí dědeček, který si na vše ještě zvyká.

 

 

Přiznal, že mu chybí vana. "Jsem bývalý hospodský. Po práci jsem se do vany naložil, až jsem se málem rozkládal," říká. Jeho vnuci si však sprchový kout chválí. Rodina si na nové bydlení ještě zvyká. Zvláště pro Zdeňka je to velká změna. "Žil jsem 30 let nějakým způsobem, chvíli to bude trvat," vysvětluje.

 

 

Rodina má těžký osud. Matka chlapců zemřela. Rozvedený Zdeněk Sporer není v kontaktu s bývalou manželkou, ani s druhou dcerou. "Nevím, jestli díl viděly, ale neozvaly se," říká. "Je to pro mě uzavřená kapitola," dodává. Je mu líto, že babička chlapců o ně nemá zájem. "Kdyby aspoň hodila lízátko do schránky, ale ona neudělá nic. Jsou to její vnuci," říká smířeným hlasem dědeček.

 

Řeč přišla i na otce jeho vnuků. "Ten taky nemá o chlapce zájem. Jestli to viděl, tak se možná ozve. Nevím. Třeba si řekne, že měl syny v televizi a zavolá," dodává. Zdeněk Sporer je však se strastmi osudu smířený. Vnuky má na prvním místě a nelituje, že je k sobě vzal. Výchova je však pro důchodce finančně náročná. "Kouřím a občas chodím do hospody. Ale kdybych neměl peníze na kluky, kdyby nebylo třeba na školu v přírodě, hned se cigaret vzdám," zakončil dědeček.


Pokud i vy chcete panu Sporerovi pomoci, můžete tak učinit přes Nadaci Nova. Peníze posílejte na účet Nadace Nova a nezapomeňtě na správný variabilní symbol, aby šly peníze právě panu Sporerovi!

Číslo účtu: 4228732329 / 0800.

Variabilní symbol: 0300001

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

has TN.cz