Andrej Hryc

Rodině herce z Ulice šlo o život! Otrava nebezpečným plynem

Seriál Ulice: Boris si proklepne Libuščina nového partnera
Zdroj: TV Nova
Andrej Hryc jako Boris Nekonečný
Téma:

Jen málo dělilo oblíbeného slovenského herce Andreje Hryce od velké tragédie. Jeho dcera Wanda a tři vnuci se v pátek přiotrávili nebezpečným oxidem uhelnatým, který unikal z kotle. Právě herec, který několik let účinkoval i v seriálu Ulice, svou rodinu zachránil.

O dramatu, které se na Slovensku v pátek odehrálo, informoval web čas.sk. Andrej Hryc redaktorům prozradil, že jeho dcera Wanda Adamík Hrycová se v pátek i s Hrycovými vnuky Artemem, Vadimem a Nazarem přiotrávila unikajícím oxidem uhelnatým.

 

Když pocítila, že jí je silně nevolno, stihla naštěstí jednačtyřicetiletá Wanda zavolat otci. Devětašedesátiletý Hryc dorazil na místo na poslední chvíli. "Wanda nemohla chodit a malým bylo také špatně," řekl Hryc.

 

Naštěstí na vojně působil jako zdravotník, takže věděl, co má dělat. "Ty symptomy připomínaly vysokohorskou nemoc. Když jsem to řekl záchranářům, hned zavolali hasiče. A ve chvíli, kdy zapnuli přístroj na detekci plynu, to začalo hulákat, že bylo jasné, o co jde," popsal situaci herec.

 

 

Hrycova dcera a vnoučata skončily v nemocnici. Štěstí ale bylo, že Hryc nebyl v Praze, jak původně plánoval, a že se zdržel u počítače a nebyl na plavání, kam chtěl také vyrazit. "Skutečně je velká náhoda, že se nestala tragédie. Díkybohu jsou všichni v pořádku a žádné následky tam nejsou," dodal Hryc.

 

Rodák z Bratislavy Hryc se objevil třeba ve filmech Kamarád do deště, Habermannův mlýn či Příběh kmotra. Diváci TV Nova jej pamatují ze seriálu Ulice, kde hrál hlavu rodiny Nekonečných Borise staršího.

vbo TN.cz