Požár v Praze

Rodině kompletně vyhořel byt, máma s dětmi skončily v nemocnici

Téma:

Plameny zcela zničily v neděli nad ránem byt v pražských Stodůlkách. Mámu se dvěma dětmi odvezli záchranáři do nemocnice, hasiči zachránili celkem 15 obyvatel a dva psy.

Hořet začalo kolem třetí hodiny v přízemí panelového domu v Chalabalově ulici.

 

Z okna bytu šlehaly mohutné plameny, které ožehly zeď třípatrového paneláku až ke střeše.

 

Přivolaní hasiči zachránili pomocí dýchacích masek jedenáct dospělých, čtyři děti a také dva psy. Nejhůře dopadla žena se dvěma dětmi z postiženého bytu. Nadýchali se kouře, ale jejich stav není vážný. Záchranáři je převezli do nemocnice na pozorování.

 

GALERIE: Rodině v Praze vyhořel byt

1
/
4
Zdroj: TN.cz
S ohněm bojovali hasiči ze dvou profesionálních a jedné dobrovolné jednotky

 

Hasiči oheň zlikvidovali během několika desítek minut, poté  plášť budovy kontrolovali pomocí vysokozdvižné plošiny. Požár byt zcela zničil, úřady rodině poskytnou náhradní ubytování. Ostatní nájemníci se mohli vrátit domů.

 

 

Proč začalo hořet, zjišťuje hasičský vyšetřovatel, škoda půjde do miliónů.

 

U komplikovaného požáru zasahovali také moravskoslezští hasiči, kteří v sobotu večer vyjeli do Malenovic na Frýdeckomístecku. Nikdo při požáru rodinného domu naštěstí nebyl zraněn. "Hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu, dohašování s náročným rozebíráním střechy, z níž unikala hasební voda mimo požár, jim zabralo další hodinu," popsal mluvčí hasičů Petr Kůdela. Škoda byla odhadnuta na 900 tisíc.

Související témata:
TN.cz