všechno ničil

Rodině se do domu nastěhoval bobr! Zbavit se ho byl boj. VIDEO

Téma:

Velmi nezvyklý problém řešila rodina v Třebíči. Do domu se jí totiž nastěhoval bobr, kterého se několik dnů nemohli majitelé zbavit. Nakonec se sice povedlo, hlodavec ale do poslední chvíle bojoval.

Celých pět dnů měli Minaříkovi z Třebíče ve svém domě nečekaného nocležníka. Na dvorku se jim ubytoval bobr. "Šel oo zdi, koukl se a řekl si - tady jsem u Minaříků, tady mi bude dobře, tak si sem skočil," vysvětlovala majitelka rodinného domku, kam se bobr nastěhoval.

 

A vypudit zvíře nešlo. Bobr navíc po nocích ničil jak zahradu, tak vybavení domku. Poškodil i vstupní dveře, před kterými zbyla hromada pilin. 

 

Paní Minaříková už byla zoufalá - nevěděla, co s nezvaným hostem. Odchytnout se ho několik dnů nedařilo ani odborníkům. "Nám se to v první fázi nepovedlo, proto byla zapůjčena odchytová klec, bohužel ani tam se bobrovi nechtělo," přiznala mluvčí strážníků Lucie Šerková.

 

 

Ve čtvrtek ráno se bobra podařilo zahnat na terasu, ale ani poté nebylo vyhráno, bobr nově získané území nechtěl jen tak vyklidit. Po několikaminutovém boji nakonec bobra strážníci dokázali dostat do bedny, pak ho vypustili do řeky daleko za Třebíčí, aby se nemohl vrátit a k Minaříkovým znovu nastěhovat.

Související témata:
David Pik/ lud TN.cz