Oxid uhelnatý

Rodinná tragédie v Praze! Zemřela žena (†23) a malá holčička (†3)

Petr Barták
Petr Barták, Martin Klícha
23.5. 2020 10:29
Téma:

Tragickou událost vyšetřují od páteční půlnoci pražští kriminalisté. V jednom z rodinných domů na okraji Prahy došlo podle vyšetřujících policistů k úmrtí dvou osob. Mluvčí pražské policie později uvedl, že jednou z obětí bylo dítě, proto policie s ohledem na pozůstalé nebude k případu uvádět další informace. Záchranáři upřesnili, že ženě bylo 23 let a dívce teprve tři roky. Obě se zřejmě otrávily oxidem uhelnatým.

Tragédie se stala v městské části Praha – Šeberov. Na místě zasahovalo několik posádek záchranné služby, hasičů a policistů. Vzhledem k citlivosti případu však policie odmítla zveřejnit jakékoliv bližší podrobnosti. Příbuzné zesnulých událost citelně zasáhla a na místo museli být přivoláni dva krizoví interventi z řad hasičů, aby pozůstalým poskytli psychologickou pomoc.

 

Mluvčí pražské policie Jan Rybanský k případu uvedl, že vyšetřování případu zůstává v dikci kriminalistů čtvrtého pražského obvodu. Vzhledem k tomu, že jednou z obětí je nezletilá osoba, nebude policie podle jeho slov s ohledem na příbuzné zemřelých uvolňovat žádné další informace. Stejně tak mluvčí odmítl komentovat i příčinu úmrtí.

 

 

"V Šeberově, kde v noci došlo k úniku CO, zasahovali 2x RV (Rendez vous), 3x RZP (Rychlá zdravotnická pomoc) a inspektor. Na místě probíhala 45 minut kardiopulmonální resuscitace u 23leté ženy a tříleté dívky, bohužel obě zemřely," informovali pražští záchranáři s tím, že 26letý muž byl kvůli nadýchání převezen do nemocnice.

 

HZS hl.m. Prahy na místo vyslal technický vůz chemické jednotky, který hasiči používají zpravidla při detekci úniku nebezpečných látek.

 

TN.cz