neobvyklý případ

Rodinné přepadení poštovního vozu! Soud potvrdil tresty rodičům i dětem

Petr Zapletal
Petr Zapletal
Aktualizováno 22.10. 2019 20:47
Téma:

Soudy po pěti letech ukončily případ, který u nás nemá obdoby. Do vězení pravomocně poslaly 2 hlavní aktéry přepadení poštovního vozu u Nížkovic na Brněnsku. Lupiči si tehdy vzali téměř půl milionu korun. Do akce se zapojila celá čtyřčlenná rodina. Hlavní organizátor dostal trest devět let vězení.

Podle policistů byl hlavním organizátorem rodinné loupeže Radek Waschta. Muž prý přemýšlel, jak přijít k penězům. Rozhodl se zosnovat plán přepadení poštovního vozu, do kterého zapojil manželku, dceru i syna.

 

Dlouhé měsíce rodina vždy brzy ráno jezdila do lesů k Nížkovicím. V lesních zatáčkách sledovala provoz. Po čase zjistila, jak a kdy tam projíždějí poštovní vozy a na jeden z nich si v listopadu před pěti lety příbuzní počkali. Na místo přivezli dopravní značení, aby to vypadalo, že tam pracují silničáři. Otec sehnal vysílačky i zbraň a sám na řidiče dodávky zaútočil.

 

 

"O tom, že hlavním organizátorem byl Radek Waschta starší, nemáme pochyby," řekl mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Stanislav Cik. Policisté měsíce pátrali marně. Hodně si slibovali od jízdního kola, které zůstalo poblíž místa přepadení.

 

Policisty nakonec na loupežné přepadení přivedli sourozenci - ti se jim po dvou letech sami přihlásili a celou akci popsali. "Bylo jednoznačně prokázáno, že obžalovaní spáchali zvlášť závažný zločin loupeže," dodal Cik. Otec byl prý na své už dospělé děti příliš přísný. Plánoval další přepadení a syn s dcerou mu to nedokázali rozmluvit.

 

Soud poslal na šest let za mříže i jejich matku. Tu rozsudek pořádně rozpálil. "Úplně stejný, ani nečetli nic, určitě. Budeme podávat dovolání, to je zatím všechno, co můžeme říct," řekla odsouzená žena.

 

Vězení původně hrozilo i dětem loupežného páru. Nakonec ale odešly s podmíněnými tresty
 

mik TN.cz