Kriminální kauzy 2017

Krvavý rok 2017 v Česku: Rodinné tragédie i smrt kvůli pár stovkám

Ročenka - domácí vraždy
Zdroj: tn.cz/ facebook
Téma:

Letošní rok bohužel poznamenala řada kriminálních kauz. Některé z nich byl výjimečné svou brutalitou, jiné bezohledností pachatele. A je smutným faktem, že řada z nich se odehrála v rodinách, které poznamenala na dlouhou dobu dopředu.

1. Smrt v plamenech v Jirkově


Na začátku bylo pár stokorun dluhu, na konci dva mrtví a desítky evakuovaných. V Jirkově na Chomutovsku řádil v únoru podle vyšetřovatelů i soudu dvaatřicetiletý Václav Morava.


Třináctkrát trestaný muž přišel k bytu jiného muže, který mu měl dlužit asi šest stovek a dveře a rohožku polil hořlavinou. Pak škrtl zapalovačem. U soudu, který ho v říjnu poslal na 15 let za mříže, tvrdil, že použil jen trochu odlakovače. Vyšetřování ovšem ukázallo na minimálně litr toluenu.


V bytě zemřel nejen dlužník, ale i jeho nepohyblivý otec. Další desítky lidí museli hasiči evakuovat. Zajímavostí je, že Morava nebyl odsouzen za vraždu, ale za obecné ohrožení.2. Brutální vražda Sabiny v Ostravě

 

Obrovský šok zažil na konci března mladý muž, když se vrátil domů. Objevil totiž partnerku Sabinu brutálně zavražděnou. Její hlava byla podle informací TV NOVA rozbitá tak, že skoro nešla poznat.O několik dní později policisté zadrželi a později obvinili z vraždy Sabinina jejího kamaráda. Na mladou ženu nejspíš zaútočil, protože potřeboval peníze na drogy. Kvůli brutalitě útoku mu hrozí i výjimečný trest.3. Najíždění do lidí v Chomutově?


Velké vášně vyvolal v květnu případ z Chomutova, kde muž legálně drženou zbraní zastřelil řidiče dodávky. Střelec tvrdí, že se jen bránil, šofér totiž podle něj najížděl do lidí stojících před domem a také naboural několik zaparkovaných aut.


Rodina oběti ovšem krátce po incidentu začala prohlašovat, že střelba byla rasově motivovaná. Bratr mrtvého ovšem také přiznal, že šofér dodávky byl opilý a přejel tetě nohu.


Policisté krátce po střelbě obvinili muže se zbraní z vraždy a soud ho poslal do vazby, aby nemohl ovlivňovat svědky. Vazební celu opustil až poté, co vyšetřovatelé vyslechli všechny svědky.4. Rodinná tragédie na Opavsku


Krveprolitím skončil v červenci spor nevlastních bratrů na Opavsku. Starší hoch (19) měl po hádce svého bratříčka (8) ubodat.Vyšetřovatelé útočníka záhy obvinili z vraždy, další podrobnosti kvůli věku oběti ovšem odmítli uvést. Podle nepotvrzených informací byl zavražděný chlapeček adoptovaný.5. Vraždy v Lázních Bělohrad


Ještě děsivější rodinná tragédie se odehrála v polovině srpna v Lázních Bělohrad na Jičínsku. Muž tu zavraždil partnerku, tchyni a dokonce i dvouletého chlapečka.


Útočník byl podle všeho v době činu pod vlivem drog, po svém zadržení řádil jako smyslů zbavený a zdemoloval hned dvakrát policejní celu. Obvinění tak padlo až po několika dnech.To ovšem ještě nebyl konec - poblíž domu, kde se masakr odehrál, byla totiž o několik dní později v lánu kukuřice objevena jiná mrtvola. I v tomhle případě šlo o oběť vraha.


Respektive vrahů - policisté totiž později vystopovali a obvinili z vraždy mladé manžele. Ti podle vyšetřovatelé muže zavraždili pro peníze - šlo o částku v řádu desetitisíců korun. Oba se při výslechu přiznali, hrozí jim i výjimečný trest.6. Vražda školačky v Doubici


Ještě nedávno byla Doubice na Děčínsku známá díky tomu, že si tu stavěl chalupu Karel Gott. To se ovšem změnilo na konci září, když tu pětatřicetiletý muž podle policie zavraždil čtrnáctiletou školačku. Její o dva roky starší kamarádka nejspíš přežila jen díky tomu, že si útočník myslel, že je po smrti.Obviněný muž podle advokáta s vyšetřovateli spolupracuje, k činu se přiznal. Ani jednu z dívek prý zabít nechtěl. Podle obhájce útok neměl sexuální podtext.7. Ubodaná dvojčata a běh o život


Další rodinná tragédie otřásla na přelomu října a listopadu Počátky na Pelhřimovsku. Šestadvacetiletý Pavel tu měl zavraždit své sedmnáctileté bratry-dvojčata. Další chlapec se zachránil tím, že utekl přes město k místním hasičům.


Vraždy byla velmi brutální - jeden z chlapců měl podle Deníku na těle asi sto ran. A motiv? Pavel si prý chtěl zkusit, jaký to bude pocit. Na soud čeká ve vazbě.


pez TN.cz