náročný zásah

Rodinný dům na Příbramsku pohltily plameny, škody jdou do milionů

Požár rodinného domu ve Voznici - 1
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 15.9. 2019 13:38
Téma:

V sobotu večer vyjeli středočeští hasiči do Voznice, kde plameny pohltily rodinný dům. Kvůli náročnosti zásahu a množství jednotek na místě byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Zasahujícím se bohužel nepodařilo zachránit dva psy, kteří zůstali uvězněni v domě, nikdo další naštěstí nebyl zraněn.

Po 19. hodině se na stanicích profesionálních i dobrovolných hasičů v Dobříši, Příbrami, Mníšku pod Brdy a Staré Huti rozezněl poplach, do Voznice k požáru rodinného domu vyjelo celkem šest cisteren spolu s automobilovým žebříkem.

 

Ještě před příjezdem bylo hasičům upřesněno, že jsou v domě uvězněni dva psi. Jednotky po příjezdu na místo okamžitě začaly s požárem bojovat, psům ale na pomoc kvůli hrozícímu nebezpečí vyrazit nemohly.

 

"Velitel zásahu zakázal vstup do objektu a požádal o další cisterny, neboť se uvnitř nacházela propanbutanová tlaková láhev," uvedl k případu mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

 

 

Po příjezdu posil byl vzhledem k množství zasahujících jednotek vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Bohužel i přes veškerou snahu hasičů se psy nepodařilo zachránit. Plameny hasiči dostali pod kontrolu po dvou hodinách náročného zásahu v dýchací technice.

 

"Požár způsobil škodu za dva miliony korun, hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve stejné výši. Žádná osoba nebyla zraněna. V průběhu nedělního dopoledne probíhalo došetření příčiny vzniku požáru za spolupráce hasičského vyšetřovatele, specialistů z Technického ústavu požární ochrany Praha a Policie ČR," doplnil Gabriel.

 

GALERIE: Požár rodinného domu ve Voznici

1
/
11
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Požár rodinného domu ve Voznici - 11

 

TN.cz