Velikonoční výjezd

Rodinný dům u Brna poničil výbuch plynu, hasiči museli stavbu podepřít!

Výbuch plynu poškodil rodinný dům u Brna, bylo třeba ho podepřít - 5
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
Výbuch plynu poškodil rodinný dům u Brna, bylo třeba ho podepřít
Petr Zelený
Petr Zelený
13.4. 2020 10:48
Téma:

Hodně náročný začátek Velikonočního pondělí za sebou mají jihomoravští hasiči. Krátce po nedělní půlnoci totiž vyjížděli k výbuchu plynu v rodinném domě ve Vlasaticích na Brněnsku. Detonace byla tak silná, že záchranáři museli budovu stabilizovat dřevěnými podpěrami.

"Přibližně hodinu po půlnoci jsme vyslali jednotky k nahlášenému výbuchu v rodinném domě ve Vlasaticích na Brněnsku. Současně s námi na místo přijela také posádka záchranky, v jejíž péči skončil jeden starší muž. Hasiči z domu dále vynesli dva psy," informoval v pondělí ráno mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

 

Velitel zásahu po explozi propanbutanu zavolal na místo statika. "Ten konstatoval, že dům je dále neobyvatelný a čelní zeď je třeba stabilizovat. Energetici odpojili celý objekt od elektrické energie. Operační středisko na místo povolalo další techniku s výdřevou," doplnil Mikoška.

 

 

Provizorní opěrné lešení tu hasiči dávali dohromady až do šesté hodiny ráno. Jejich vyšetřovatel nyní pátrá po příčině výbuchu. Škodu zatím nevyčíslil.

 

GALERIE: Výbuch plynu poškodil rodinný dům, hasiči ho podepřeli

1
/
8
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
Výbuch plynu poškodil rodinný dům u Brna, bylo třeba ho podepřít - 8

TN.cz