Velká změna

Rodný dům Adolfa Hitlera čeká úplně nová role. Má se stát sídlem práva!

Petr Zelený
Petr Zelený
2.6. 2020 20:58
Téma:

Rakouské úřady v úterý představily budoucnost rodného domu nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Vláda má v plánu místo "neutralizovat", aby nepřitahovalo neonacisty a další příznivce fašistického diktátora. A zvolila vskutku originální způsob, jak toho docílit.

Z domu, kde se nechvalně proslulý válečný štváč a zdatný řečník narodil, se totiž má stát policejní stanice! A to podle aktuálně představeného plánu už za pár měsíců - ještě letos v listopadu, píše britská BBC.

 

Budovu, kterou rakouská vláda po vleklých sporech a tahanicích získala před čtyřmi lety, si má vzít do parády vítězná architektonická kancelář Marte.Marte a provést nezbytné úpravy stavby. Ty mají zajistit, aby místo v Braunau už nepřitahovalo neonacisty.

 

"Otevřeme novou kapitolu pro budoucnost rodného domu diktátora a masového vraha," nebral si v úterý servítky rakouský ministr vnitra Karl Nehammer.

 

 

Vítězná společnost, která vzešla z tendru s 12 uchazeči, plánuje změnit fasádu domu a také namontovat novou střechu. Práce mají skončit do roku 2023 a přestavba má vyjít na přibližně pět milionů eur (asi 133 milionů korun).

 

Hitler se v domě ze 17. století sice v roce 1889 narodil, ale jeho rodina se odtud odstěhovala o pár týdnů později, i když jen o kousek dál. Z Braunau Hitlerovi úplně odešli, když byly Adolfovi pouhé tři roky. Přesto místo přitahuje neonacisty.

TN.cz