Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Rok 2016 očima prezidenta

Zeman ve Vánočním poselství odmítl cenzuru a uprchlíky!

Prezident Miloš Zeman pronesl své tradiční Vánoční poselství. Zeman v něm zhodnotil, jaký byl rok 2016 pro Česko. Pochválil růst ekonomiky, ale kritizoval plán rozdělit do Česka uprchlíky. Také kritizoval politiky.

Prezident Miloš Zeman dnes ve vánočním poselství ocenil stav české ekonomiky. Promítá se podle něj i do životní úrovně prostřednictvím růstu průměrné mzdy, valorizace důchodů a nízké nezaměstnanosti.


Zemanovi naopak vadí nízký objem veřejných investic. "Je o polovinu nižší, než byl v minulém roce, přitom právě investice zakládají naši budoucnost," uvedl. Podle Zemana se nedaří stavět dálnice a další dopravní stavby, takže stavebnictví klesá, i když by mělo být ukazatelem růstu.


Prezident má uklidňovat, a ne stát na jedné straně koaličního sporu, vysvětlil v poselství Zeman, proč při letošních hádkách ČSSD a ANO o reorganizaci policie nepodpořil žádnou ze stran. Politiku podle Zemana letos také určovaly krajské volby. Hlava státu poděkovala všem dosavadním krajským zastupitelům a popřála štěstí jejich nástupcům. Zeman kritizoval předvolební průzkumy.


Prezident odmítl dobrovolné přijímání migrantů na území České republiky. Vytvářelo by to podhoubí pro teroristické útoky, o jejichž souvislosti s migrační vlnou podle Zemana již dnes téměř nikdo nepochybuje. Migrantům by se podle Zemana mělo pomáhat na jejich území, případně podporovat Itálii nebo Řecko, kudy uprchlíci do Evropy přicházejí.Hlava státu se také jasně vymezila proti pokusům cenzurovat internet.
 

V souvislosti s chystaným vznikem centra určeného i pro boj s dezinformacemi v kyberprostoru Zeman uvedl, že by si nepřál, aby se ministerstvo vnitra stalo novodobým Koniášem. Česko podle Zemana nepotřebuje cenzuru a ideovou policii. Cenzurují ti, kdo nemají dost argumentů, uvedl prezident.


Prezident Miloš Zeman má za sebou už necelé tři roky ve funkci prezidenta České republiky. Mnozí ho obdivují, mnozí zase zatracují pro jeho často kontroverzní názory, které se nebojí říkat nahlas.

Celé Vánoční posleství si můžete poslechnout ve videu pod titulkem článku.

hru, ČTK TN.cz