Koupal se oblečený

Rok a půl se těšili na nový bazén. Vinou starosty je znovu zavřený!

Jan Pánik
Jan Pánik
10.8. 2019 5:45
Téma:

Rok a půl čekali obyvatelé polského městečka na nový bazén. Po jeho otevření si však koupání dlouho neužili. Jako první se ho rozhodl vyzkoušet přímo tamní starosta. Do vody ale skočil oblečený a úřady bazén z hygienických důvodů okamžitě uzavřely.

Během posledního roku a půl se lidé z polského městečka Łęczna na východě země mohli chodit na 40 let starý školní bazén pouze dívat. Probíhala na něm totiž rozsáhlá rekonstrukce, informovala televize TVN24.

 

Slavnostní otevření bylo naplánováno na pondělí 5. srpna. Městský úřad navíc občanům slíbil, že až do konce prázdnin bude vstup zadarmo. 

 

U slavnostního otevření byl přítomen také starosta městečka Leszek Włodarski. Kvůli němu si ale teď v bazénu nikdo nezaplave. Skočil totiž do vody v košili, kravatě a kalhotách. Video se sportovním výkonem starosty pak Łęczno umístilo na YouTube. "První předpremiérový skok do bazénu," pochválili se na sociální síti.

 

 

O záběry se začali okamžitě zajímat hygienici. Ti se kvůli obavám ze znečištění vody rozhodli bazén uzavřít. Kdy bude znovu otevřen, zatím není jasné.

TN.cz