rok bolestí

Výbuch na táboře Natálce popálil obličej. Takhle se zotavuje rok po neštěstí

Natálka se zotavuje z těžkých popálenin
Zdroj: pro tn.cz, archiv rodiny
Téma:

V srpnu to bude rok, co došlo během chemického pokusu v příměstském táboře v Rokycanech na Plzeňsku k poranění tří dětí. Mezi dětmi byla i Natálka, která utrpěla popáleniny druhého stupně na 43 procentech těla. Dalších více než 20 procent dosahovalo stupně třetího.

Natálka v červenci oslavila společně se svými sourozenci narozeniny. I přesto, že je velká bojovnice a na fotkách se usmívá, má před sebou ještě dlouhou cestu plnou operací, fyzioterapií a péče o jizvy způsobené popáleninami.

 

"Jsou lepší dny a bohužel jsou horší dny, kdy se zběsile drbe, je vzteklá a hysterická a potřebuje moc pomazlení a porozumění. Toho má dostatek, díky nám všem. Nejen rodičům, starším sourozencům, kteří jsou od počátku velkou oporou a moc pomáhají, ale i zbytku rodiny. Též zájem a podpora přátel, kamarádů a širokého okolí, je velmi důležitá a moc si jí vážíme," uvádí na své facebookové stránce nadace Pomáháme Natálce zpět do života.

 

Kromě dorůstajících vlásků a náušniček, které může Natálka opět po operaci nosit, jí dělá radost i koťátko, které dostala jako narozeninový dárek. "Natálka dostala vysněné koťátko, od kterého se od rána do večera nehne," dodává nadace na sociálních sítích.

 

Na transparentní účet lidé dále posílají finanční pomoc. Natálky léčbu podpoří i nedělní závod horských kol ve Stupně.

 

Neštěstí se stalo 23. srpna, kdy byl dětem prezentován chemický pokus, tzv. faraonův had a na Natálce vzplálo oblečení. Holčička byla poté již v umělém spánku převezena do nemocnice.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz