podmínka a odškodnění

Roky měl strážník sexuálně útočit na podřízenou! Soud potvrdil trest

Soud se śtrážníkem
Zdroj: TV Nova
Strážník dostal dvouletou podmínku
Téma:

Brněnský krajský soud potvrdil dvouletou podmínku bývalému strážníkovi, který čtyři roky sexuálně obtěžoval svou podřízenou. Odsouzený má také zaplatit odškodné 150 tisíc korun za způsobenou újmu. Muž vinu popírá a chce se odvolat k nejvyššímu soudu.

Obžalovaný si jako terč svých zvrhlých choutek vybral nejmenší podřízenou. Čtyři roky ji podle soudu opakovaně osahával na prsou a v rozkroku, než se ho policistka odhodlala obvinit. "Dlouhodobé a opakované sexuální ataky, poměrně nechutné," popsal právník poškozené Radek Ondruš.

 

Muž, který sloužil u brněnských strážníků řadu let, byl navíc odborový předák. A svou vinu od začátku popírá. "Vůbec nikdy," reagoval obžalovaný Leoš Žižka na otázku, zda svou podřízenou osahával a dodal: "Platí jedno pravidlo jasně dané vždycky - co je v domě, není pro mě."

 

Soudci tomu však nevěřili a za dvojnásobné znásilnění ho v únoru potrestali dvouletou podmínkou. Bývalý strážník se odvolal, ovšem krajský soud ve čtvrtek rozsudek potvrdil.

 

Kromě toho musí ženě zaplatit odškodnění 150 tisíc korun.
"Cílem bylo, aby tyto jevy přestaly existovat, aby soud jasně popsal, že prostě takto ne, aby se takto muži k ženám přestali chovat," doplnil Ondruš.

 

 

"S tím rozhodnutím odvolacího soudu zcela zásadně nesouhlasíme, jsme rozhodnuti podat mimořádný opravný prostředek - dovolání k nejvyššímu soudu," reagoval na rozsudek obhájce Martin Macháč.
 

Ondřej Požár / klma tn.cz / TV Nova