Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Rokytnice nad Jizerou-lyžařský ráj v srdci Krkonoš

Rokytnice leží v malebném horském údolí a představuje pomyslnou bránu do Krkonoš i Jizerských hor.

Jak v zimě, tak v létě zavítá do Rokytnice spousta turistů, kteří chtějí aktivně odpočívat nebo jen tak lenošit a kochat se zdejší krásnou přírodou. Největší návštěvnost zažívá Rokytnice v zimních měsících, kdy se otevírají zdejší svahy pro vyznavače lyžování a snowboardingu.


Rokytnice nad Jizerou nabízí více než 17 km sjezdových tratí všech úrovní obtížnosti. Skiareál Horní Domky na svazích Lysé hory patří k největším areálům v rámci celé republiky. Dvě hlavní sjezdovky, které vedou od horní stanice lanové dráhy na Lysou horu, se řadí mezi nejdelší v Čechách. Na vrchol Lysé hory vede čtyřsedačková lanovka, která měří 2 197 m. Výstupní stanice lanovky leží ve výšce 1 315 m n. m. a jako jediná v Krkonoších se nachází v I. chráněné zóně Krkonošského národního parku. Z vrcholu Lysé hory zpět do údolí vede na jedné straně modrá sjezdovka Turistická, která měří bezmála 3 km a v některých místech dosahuje šířky až 100 m. Odvážnější lyžaři se mohou z Lysé hory vydat po červené sjezdovce FIS. Sjezdovka FIS o délce 2,5 km s převýšením 590 m má homologaci od mezinárodní lyžařské federace a splňuje všechny požadavky k pořádání oficiálních závodů.

Kromě ukázkových sjezdovek nabízí Skiareál Horní Domky také řadu doplňkových služeb. Přímo v budově lanovky Horní Domky je denně v provozu půjčovna špičkového lyžařského vybavení. Součástí půjčovny je i technický servis lyží a úschovna, dále pak půjčovna vybavení pro skialpinisty a obchod se sportovním zbožím. Všechny tyto služby zajišťuje lyžařská škola Major Ski School. Samozřejmostí je i dětský pohyblivý pás pro výuku těch nejmenších lyžařů a samotná lyžařská škola, kde výuku vedou certifikovaní instruktoři.

Zejména u rodin s dětmi a snowboardistů je pak velmi oblíbený skiareál Studenov. Rozkládá se sice v nižší nadmořské výšce, zato nabízí mírné a široké svahy. Dvě hlavní sjezdovky – červená a modrá – dosahují délky okolo 1 300 m.

Přepravu mezi oběma areály, které jsou od sebe vzdáleny přibližně 3,5 km, zajišťuje bezplatný skibus.

Z horní stanice lanovky na Lysou horu můžete vyrazit také na běžky. Je to totiž zároveň nástupní místo na běžeckou Krkonošskou magistrálu, která zahrnuje přes 500 kilometrů upravovaných tras. Pokračovat po nich můžete až na Jizerskou magistrálu, jež nabízí dalších více než sto kilometrů tratí. Běžkování v kvalitní stopě si v okolí Rokytnice užijete zejména v lokalitě U Kapličky a Pod Dvoračkami.

V letním období žije Rokytnice turistikou a velké oblibě se těší také zdejší Bikepark rock-it-nice.

Komerční článek