soud rozhodl

Dvakrát se pokusil zabít, pak zavraždil Elišku! Dostal 20 let

Téma:

Roman Kalužík byl za bestiální vraždu devítileté Elišky z Klášterce nad Ohří odsouzen na 20 let. Soud mu také uložil ochrannou sexuologickou léčbu.

"Lituji toho," prohlásil u soudu vrah vlastní neteře Elišky Roman Kalužík. Po většinu času v soudní síni jen hleděl do země.
 

Za znásilnění a bestiální vraždu holčičky mu soud vyměřil trest 20 let ve vězení se zvýšenou ostrahou. Babička dostane za smrt své vnučky odškodné 450 tisíc korun. Matka žádala 250 tisíc korun, ale soud jí je nepřiřknul. 
 

Devítiletou Elišku zavraždil její vlastní strýc Roman Kalužník (26) loni 9. září. V osudný den na ni čekal před školou. Podle její kamarádky se vydala stejnou cestou jako obvykle, pak ji ale zrůdný příbuzný vlákal do auta. "Ptal se jí, jestli chce odvézt k tátovi. Říkala jsem jí, ať s ním nechodí," řekla spolužačka Elišky televizi Nova.

 

 

Ještě tentýž den po ní začali pátrat policisté, hasiči i dobrovolníci. Tělo dívenky objevili o den později u Ciboušova, asi kilometr od místa, kde bydlela s babičkou. "Kriminalisté zjistili, že muž měl děvče nejprve oslovit a potom vylákat na odlehlé místo nedaleko obce Ciboušov. Tam byla dívka později nalezena bez známek života," řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.
 

Kalužík je sadista závislý na drogách. Pervitin začal užívat v 19 letech. Několik měsíců před vraždou se jeho život začal hroutit. Jak dokládá jeho výpověď na policii, kterou soud četl, přišel podle svých slov o všechno - přítelkyni, práci i bydlení.
 

V té době uvažoval o sebevraždě a dokonce se o ni dvakrát pokusil. Jednou ho z kolejí strhl dobrovolný hasič, podruhé Kalužík zvažoval smrt skokem z mostu. Po těchto pokusech se zabít následoval jeho pobyt v psychiatrické léčebně v Mostě. Odtud byl propuštěn poté, co lékařům podepsal reverz. To bylo asi dva měsíce před vraždou.

 

TN.cz