Naléhavé pátrání

Roman utekl z léčebny. Nezkoušejte ho zadržet, volejte 158, varuje policie

Pátrání - VIDÍM ROMAN
Zdroj: Policie ČR, TN.cz
Hledaný Roman Vidím
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 16. 7. 2020
Téma:

Západočeští policisté od středy naléhavě pátrají po pětadvacetiletém Romanu Vidímovi. Mladík utekl z léčebny v Dobřanech na Plzeňsku. Muži zákona varují, aby se ho lidé sami nepokoušeli zadržet a raději volali na tísňovou linku.

"Hledaný muž je pacientem zdravotnického zařízení v Dobřanech. Ve středu se nevrátil z povolené vycházky po areálu. Má soudem nařízené ústavní léčení, jelikož se v minulosti dopustil trestné činnosti násilného charakteru. Jedná se o uživatele drog, a tak může být nebezpečný sám sobě i svému okolí," uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

 

Dodala, že policisté mají informace, že by se uprchlík mohl pohybovat v hlavním městě. Může ale být i v Karlových Varech, kde má trvalé bydliště. Nedá se ovšem vyloučit, že se pohybuje po celém Česku.

 

 

"Hledaný muž je 170 až 175 centimetrů vysoký, hubené postavy, má modré oči a v současné době oholenou hlavu i vousy. Na sobě měl v době odchodu z léčebny modrou teplákovou soupravu a tenisky," popsala Jelínková.

 

A i když policisté prosí o pomoc veřejnost, zároveň upozorňují, aby se lidé, kteří hledaného mladíka poznají, nepokoušeli o jeho zadržení vlastními silami. Může být totiž nebezpečný. Lidé mají raději volat na linku 158 nebo se zastavit na nejbližší policejní stanici.

TN.cz