Snídaně s Novou

Roman z MasterChefa odhalil svůj recept na nejjednodušší jídlo

Snídaně s Novou - Roman
Zdroj: TN.cz
Roman ve Snídani s Novou a jeho těstoviny s kečupem
Skoumalová Tatiana
Tatiana Skoumalová
Aktualizováno 16:47
19.2. 2021 16:18

Ve Snídani s Novou vaří každý pátek vítěz pořadu MasterChef Česko Roman Staša a tentokrát si pro diváky připravil velmi jednoduché jídlo. Těstoviny s kečupem snad vařil každý, ale zkusili jste tohle jídlo udělat celé domácí? Na celý postup přípravy se můžete podívat zpětně ve videích na Nova Plus.

Romanu Stašovi jde ve Snídani s Novou hlavně o jednoduchá domácí jídla. "Chtěl bych ukázat, že lidé nemusí jíst konzervované věci z obchodu a můžou si třeba těstoviny s kečupem vytvořit sami doma za minimální cenu," vysvětluje Roman.

 

Těstoviny s kečupem jsou jedním ze základních receptů. Dají se ale udělat velmi jednoduše podomácku. Na domácí těstoviny Roman používá klasickou hladkou mouku, ale třeba jiný účastník MasterChefa Pavel Berky dělal těsto z polohrubé. K tomu je ale podle Romana už potřeba hodně praxe. 

 

 

Anketa

Líbí se vám Romanovy recepty?

Hlasovalo 155 lidí.

Roman také tvrdí, že se tyhle těstoviny nelepí. Jak dělá MasterChef 2020 domácí těstoviny a co přidává do těsta, že těstoviny zůstanou pěkně neslepené, zjistíte ZDE na Nova Plus.

 

A na domácí kečup má Roman také trik. Rajčata s paprikou, šalotkou a česnekem opeče v troubě a nechá je spálit. "Musí to vypadat, že je to na povrchu úplně černé," radí Roman nevšední postup. Jak na celý kečup podle Romana zjistíte ZDE.

 

 

Romana ve Snídani s Novou můžete sledovat každý pátek. Recepty a ingredience na páteční ranní vaření najdete vždy už ve čtvrtek na Nova Plus, kde poté jsou i všechny Romanovy recepty. 

TN.cz