Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zatím nepravomocný

Romana měla psát o střílení prvňáčků z Teplic. Už zná trest

Prvňáci z Teplic
Zdroj: Hatefree.cz/denik.cz
Prvňáci z Teplic

Šestadvacetiletá Romana L. ze západočeského Tachova už zná trest, který jí soud udělil za nenávistný komentář u fotky prvňáčků z teplické základní školy. Soudkyně ženě udělila osmiměsíční podmínečné vězení a pokutu 20 tisíc. Rozsudek ještě není pravomocný.

O trestu pro mladou ženu za nenávistný komentář informoval web iRozhlas.cz. "Obviněná byla trestním příkazem uznána vinnou přečinem podněcování nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a za to byla odsouzena k podmíněnému trestu odnětí svobody ve výměře osmi měsíců se zkušební dobou 18 měsíců a k peněžitému trestu ve výši 20 tisíc korun," uvedla pro web předsedkyně Okresního soudu v Tachově Michaela Řezníčková.

 

O potrestání ženy informovala média už na začátku týdne. Soud ale nemohl upřesnit, jaký trest žena dostala, protože rozhodnutí ještě stranám sporu nebylo doručeno. Za násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a podněcování k nenávisti vůči skupině osob hrozily ženě až tři roky.

 

Žena se provinila tím, že k fotografii žáků první třídy teplické základní školy v Plynárenské ulici napsala "rovnou" a přidala k tomu obrázek pistole. Fotografie prvňáčků, mezi nimiž bylo mnoho romských, vietnamských a arabských dětí vyvolaly přitom přímo lavinu nenávistných komentářů.

 

 

Jiní diskutující chtěli do třídy hodit granát, další poukazovali na adresu školy s tím, že "řešení se přímo nabízí". Jiní označovali prvňáčky za "třídu budoucích teroristů". Snímek zveřejnil v rámci seriálu "Moje první školní tablo" Teplický deník.

 

Pokud žena neuhradí pokutu, stráví dva měsíce ve vězení. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Proti trestnímu příkazu může podat odpor, načež by soud případ řešil při hlavním líčení.
 

vbo TN.cz