Je v nemocnici

Romanka (3) vypadla z okna ve třetím patře. Promluvila její matka!

Pád dítěte z okna
Zdroj: Policie SR, Getty Images
Okno, z něhož děvče vypadlo
Téma:

Pád z osmimetrové výšky přežila ve středu odpoledne tříletá Romanka ze slovenské obce Tlmače. Dívku převezl do nemocnice vrtulník, má zlomený obratel. Poprvé také promluvila dívčina matka. Případ vyšetřují policisté.

Podle policistů si dítě hrálo ve středu odpoledne samo nehlídané v pokoji, kde bylo otevřené okno. "Dostalo se na parapet, na kterém matka větrala peřinu, a spadlo. Její pád zbrzdily šňůry na prádlo, které se nacházejí přímo pod oknem," uvedli policisté s tím, že děvče bylo převezeno do nemocnice v Bánské Bystrici.

 

Podle webu Čas.sk má Romanka zlomený jeden obratel. "Pacientku jsme ve čtvrtek přeložili na standardní oddělení. Je ve stabilizovaném stavě," řekl Času přednosta Pediatrické anesteziologie a intenzivní medicíny bánskobystrické nemocnice Oliver Petrík.

 

Reagovala i matka dítěte. "Já nevím, co se stalo," odpověděla Času na otázku, jak mohlo její dítě vypadnout z otevřeného okna.

 

 

Dívka byla po pádu z okna při vědomí, uvedli svědci. "Děvčátko leželo na zemi a strašně plakalo. Potom jsme slyšeli dupání na schodech a přiběhla k němu matka. Běhala kolem, křičela a také plakala.

 

"Policie v Tlmačích zahájila stíhání pro trestný čin ublížení na zdraví. Okolnosti a míra zavinění tohoto případu jsou zatím předmětem vyšetřování. Rodiče nedopusťte, aby docházelo k podobným případům," vyzvali policisté.

 

GALERIE: Pád dítěte z okna na Slovensku

1
/
3
Zdroj: Policie SR/ facebook
Dítě vypadlo z oikna - 1

vbo TN.cz