prázdninový inspektor

Romantika na lodičkách i skalní unikát! To najdete jen v Hřensku

Máme pro vás novou rubriku, Prázdninového inspektora, který bude nabízet tipy na zajímavé výlety po krásách naší země. Své tipy přinese v Televizních novinách pravidelně každé úterý, středu a čtvrtek. A jeho první zastávkou bylo severočeské Hřensko.

Úžasné výhledy, krásná zákoutí, pocit samoty, ale zároveň jen kousek od okresního města Děčín. Kus přírody, kde můžete na pár hodin zažít pocit relaxu a uvolnění. A co víc - bez mobilního telefonu, protože tady signál nenajdete. Takové je Hřensko.  

 

Hřensko je vstupní branou do národního parku České Švýcarsko. A se 115 metry nadmořské výšky je zároveň nejníže položenou obcí v Česku. Míst, které byste tady měli navštívit, je ale celá řada. 

 

Mezi největší atrakce patří rozhodně projíždky na lodičkách. V provozu jsou od devíti do šesti, dospělí zaplatí 60 a děti 40 korun. Pohádková projížďka vede Edmundovou a Divokou soutěskou na říčce Kamenici, která je z obou stran obklopená hradbou vysokých skal. Jen za minulý rok převozníci přivítali přes 300 tisíc turistů.

 

 

Hlavním lákadlem Českého Švýcarska je ale Pravčická brána. Rozpětí oblouku je 26,5 metrů a výška 16 metrů. K velkolepému skalnímu útvaru se ale musíte dostat po svých a to šestikilometrovou procházkou, která patří mezi ty náročnější.

 

Po téměř hodinové cestě vám jistě vyhládne. Na vrcholku vás ale čeká pouze jediná restaurace - ta nabízí hlavní jídla kolem 150 korun.

 

Za vstup na Pravčickou bránu dáte 75 korun. Otevírací doba je od desíti ráno do šesté večer a zaparkovat můžete v blízkosti areálu za 120 korun na den.

mom TN.cz