Bitka v Přerově

Romové se do sebe pustili. Nejdřív bitka na náměstí, pak létající nádobí

Incident v centru města Přerov
Zdroj: mpprerov.eu
Incident v centru města Přerov
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
16.7. 2020 15:19
Téma:

Konflikty znesvářených romských klanů museli v posledních dnech řešit strážníci a policisté v Přerově. Nejprve se v úterý odpoledne Romové poprali v cukrárně a před ní na náměstí v centru města, k dalším nepokojům došlo v noci na čtvrtek, kdy se v jedné z ulic ozýval křik a létalo z oken kuchyňské vybavení.

První konflikt řešili policisté a strážníci na náměstí T. G. Masaryka v centru města v úterý odpoledne. Romové se podle hlášení, které strážníkům předali i policisté, měli rvát v cukrárně. Na místo hned zamířilo několik policejních hlídek i hlídek přerovských strážníků. První byla na místě do pěti minut.

 

"Přítomnost hlídek opět rozvášnila dva znesvářené klany, jejichž členové se s velkým halasem do sebe pustili. Poté, kdy strážníci použili slzotvorný prostředek, se obě strany oddělily a situace se začala pozvolna zklidňovat," uvedl mluvčí přerovských strážníků Miroslav Komínek.

 

Případ ale řeší i policisté. Podle nich měl být napadený sedmačtyřicetiletý muž. "Policisté na místě zajistili šestačtyřicetiletého útočníka a jeho čtyřiadvacetiletého syna. Protože při zákroku policistů oba neuposlechli výzvy a kladli aktivní odpor, použili proti nim policisté donucovací prostředky hmaty a chvaty," prozradil policejní mluvčí František Kořínek.

 

Policisté pak muže převezli na místní oddělení. Napadený i útočník byli při potyčce lehce zranění a museli na ošetření do přerovské nemocnice.

 

 

"Policisté proti útočníkovi zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu výtržnictví. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Další okolnosti případu jsou předmětem dalšího policejního prověřování," dodal policejní mluvčí.

 

V noci na čtvrtek museli strážníci a policisté řešit další spor přerovských romských rodin. "Ve 23 hodin začaly na operačním středisku zvonit telefony s oznámením o další hlučné potyčce dvou romských klanů. Stálá služba okamžitě na místo stáhla z terénu všechny dostupné hlídky, které dorazily do dvou minut," prozradil mluvčí strážníků Komínek.

 

 

Na místo přijelo několik hlídek strážníků i policistů, kteří se snažili situaci uklidnit. "Celý incident, kdy jedna část účastníků konfliktu házela po druhé části různé předměty z oken, nadále šetří Policie ČR. Strážníci pak lokalitu i přilehlé oblasti kontrolovali až do ranních hodin," dodal Komínek a ukázal fotografie zničeného kuchyňského přístroje a nádobí, které skončilo na chodníku.

 

Podle policistů se tentokrát spor obešel bez zranění, létající předměty ale poškodily několik aut. Policisté tak případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinů poškození cizí věci a výtržnictví.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz