Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Trápený Ronny

Ronny kvůli týrání přišel o oko, majitel psa si vyslechl rozsudek!

Týraný Ronny má novou rodinu - 4
Zdroj: Facebook/ Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín

Děčínský okresní soud poslal ve čtvrtek na jeden a tři čtvrtě roku do vězení majitele psa Ronnyho. Zvíře kvůli brutálnímu týrání přišlo o jedno oko i zuby. Souzený mladík se proti trestu "natvrdo" okamžitě odvolal.

"Muž si má trest odpykat ve věznici s ostrahou. Proti rozsudku se nicméně odvolal. Státní zástupkyně si ponechala lhůtu pro podání odvolání," řekla TN.cz mluvčí děčínského soudu Lenka Lasovská.

 

Případ brutálního týrání psa Ronnyho vyplul na povrch na přelomu loňského února a března. Odhalil ho děčínský strážník a zastupitel Václav Němeček.

 

Musel trochu pátrat - po upozornění od všímavého obyvatele sice přibližně věděl, kde týráný pejsek žije, přesnou adresu ale neměl. Během vyptávání v domě se jeden zdejší mladík začal chovat zvláštně.

 

 

O chvíli později z bytu vyběhl pes, který měl na těle a hlavě viditelná zranění. Strážník proto okamžitě zavolal do útulku a následně si případ převzali státní policisté.

 

Pro Ronnyho záchrana přišla právě včas - jeho stav byl velmi vážný - kromě vykopnutých zubů měl také přeraženou čelist, různé podlitiny a poškozené oko, o které bohužel nakonec přišel.

 

GALERIE: Pejsek Ronny má nový domov!

1
/
5
Zdroj: Facebook/ Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín
Týraný Ronny má novou rodinu - 4 ; Ronny je v novém domově šťastný.

 

Zbídačený pes skončil v děčínském útulku, kde si dokonce našel chlupatého kamaráda s podobným osudem - i malý Piškot totiž kvůli špatnému zacházení přišel o oko.

 

 

Nyní už se má Ronny naštěstí dobře - je u nové rodiny a vypadá to, že tam je šťastný jako liška v kurníku.

 

Pusťte si reportáž z loňského dubna:

 

pez TN.cz