Vaše téma

Mykoložka: Houby pořád rostou! Na hřiby vyrazte na tato místa

Téma:

Léto už definitivně skončilo a nastoupil podzim - roční období zaslíbené houbařům. Proto byla hostem pořadu TN.cz Vaše téma mykoložka Tereza Tejklová.

Některé věci se nemění - třeba to, že je Česko houbařskou velmocí. S košíkem do lesa vyrazila i moderátorka Marcela Škábová, která pak z poznávačky "zkoušela" přední českou mykoložku Terezu Tejklovou.

 

Kromě podrobného popisu jednotlivých hub dávala ale odbornice i obecné rady. "Mezi ty nejjedovatější houby patří pavučince, muchomůrky nebo čepičatky. Otrava ale může nastat i v případě jedlých hub, protože ti lidé mohou mít alergickou reakci," upozornila Tejklová.

 

A co v případě otravy dělat? Babské rady mluví o tom, že bychom rychle měli vypít sklenici mléka. "Je to rada, která absolutně neúčinkuje, stejně jako káva nebo alkohol. Pokud máme podezření, že jsme se otrávili, měli bychom do sebe dostat dávku živočišného uhlí a případně vyvolat zvracení," doporučila mykoložka.

 

 

Samozřejmě také zavolat na linku 155 nebo rovnou vyhledat lékařskou pomoc. Na pohotovost také s sebou vezměte zbytky jídla, aby mohli v laboratoři provést analýzu a přesně určit jed. "Běžné otravy se projeví za dvě až tři hodiny, některé ale až za 16 hodin. A pokud bychom jedli pravidelně třeba čechratku podvinutou, způsobí zdravotní potíže až po desítkách let," sdělila Tejklová.

 

A jak je to s ohříváním houbových pokrmů nebo zamražením? "Nevidím v tom žádný problém, není nijak dokázáno, že by se tím houba změnila. Se zamražením je to podobně, akorát se vedou devaty o tom, jestli mrazit uvařené nebo syrové," doplnila mykoložka.

 

S houbami, které projdou mrazem ještě v lese, je to ale trochu jinak. "Pokud  zmrznou jen jednou, je možné je potom posbírat. Pokud ale přijdou mrazíky vícekrát, nevíme, kolikrát ta houba zmrzla. Proto bychom ji už sbírat neměli. Chová se totiž jako maso a začne uhnívat. Otravu pak může způsobit i jedlá hřibovitá," uvedla expertka.

 

 

A nejdůležitější otázka na závěr: Rostou? A kde? "Vyrazila bych spíše do jehličnanů a vynechala jižní Moravu a východní Čechy. Zkusila bych severní Čechy kolem Mostu nebo Děčína, případně západní kolem Plzně. Horské polohy už nejsou ideální, na houby už je tam teď zima," uzavřela Tejklová.

 

Tereza Tejklová pracuje jako dokumentaristka přírodovědeckého oddělení Muzea východních Čech a je členkou výboru České mykologické společnosti a České vědecké společnosti pro mykologii. Aktivně se podílí na programech pro ochranu hub a pracuje v mykologických poradnách.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pez/epa TN.cz