Příspěvek důchodcům

Pět tisíc od vlády mohou dostat skoro tři miliony lidí, stát to bude miliardy

Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 2. 9. 2020
Téma:

Vláda ve středu odpoledne schválila příspěvek ve výši 5000 korun pro lidi pobírající důchod. Pozor, pokud ale pobíráte více důchodců naráz, tak příspěvek dostanete pouze jednou.

Premiér Andrej Babiš (ANO) se s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) dohodl, že jednorázový příspěvek bude pět tisíc korun. Na příspěvek by mělo v prosinci nárok zhruba 2,89 milionů lidí. Rozpočet to tak bude stát 15 miliard korun.

 

Příspěvek se týká jak starobních důchodců, tak lidí pobírajících pozůstalostní či invalidní důchod. Každopádně příspěvek je vázán pouze na osobu, pokud tedy pobíráte více důchodů najednou, tak vám i tak bude vyplacen pouze jednou.

 

 

"Pokud náhodou některý člověk pobírá více důchodů zároveň, může to být třeba starobní a vdovský důchod. Tak samozřejmě ten jednorázový příspěvek dostane pouze jednou,“ uvedl mluvčí MPSV Jan Brodský.

 

Na příspěvku pro důchodce se vláda shodla už minulý pátek, kdy s návrhem přišla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

 

 

Opoziční politici namítali, že se jedná o uplácení voličů před volbami, a především o nezodpovědný a populistický krok. To ale vláda odmítá.

TN.cz