Dilema vyřešeno

Roušky a brýle nejdou dohromady. Tyhle triky mlžení spolehlivě zabrání

Michaela Trochová
Michaela Trochová
23.3. 2020 5:55
Téma:

Nošení respirátoru nebo roušky je nepohodlné pro každého, doslova peklo ale zažívají lidé, kteří se neobejdou bez brýlí. Jakmile si nasadí roušku, brýle se jim zamlží a téměř nic nevidí.

Bez roušky se ven nesmí, jenže bez brýlí toho moc neuvidíte. Pokud řešíte podobný problém, konečně si budete moct oddechnout.

 

V prvé řadě zkuste osvědčený trik proti mlžení brýlí. Nasucho na ně naneste pěnu na holení a pomocí hadříku vyleštěte dosucha. Zní to zvláštně, ale zabírá to. Nemáte-li doma pěnu na holení, stejně účinkuje tuhé mýdlo. Naneste opatrně na skla vrstvičku a opět nasucho rozleštěte, dokud nebudou skla dokonale čistá a průhledná.

 

Koupit můžete i speciální spreje proti mlžení. Vsaďte na ty s gelovou konzistencí, vydrží déle. Seženete je v drogerii nebo v optice, tyto obchody mají výjimku a zůstaly otevřené i v čase nouzového stavu.

 

U roušky se snažte, aby vám v horní části co nejlépe přiléhala k obličeji. V profesionálních rouškách je k těmto účelům integrovaný drátek, ten je třeba pořádně přimáčknout k nosu, aby si rouška lépe sedla a teplý dech zpod ní neunikal pod brýle.

 

 

Pokud si roušku šijete sami, na tuto vychytávku nezapomínejte. Tvarovací drátek seženete v galanterii, můžete ale i improvizovat. V nouzi poslouží třeba plíšek, kterým je sepnutý balený nebo toastový chleba. Zkuste také rozložit kancelářskou sponku, jen její konce ohněte, ať vás neškrábe. Poskládat můžete i několik vrstev alobalu.

 

Ušít si můžete také stahovací roušku, u které lze ideálně regulovat její velikost. K obličeji přilne dobře a zadýchané brýle budou minulostí. Zkuste to podle návodu, který pro tn.cz připravila čtenářka Petra z Prahy.

TN.cz