Prosba o pomoc

Roušky nám nabízejí 50krát dráž! Stěžuje si pražská porodnice

Dítě s rouškou
Zdroj: Getty Images
Lucie Staničková
Lucie Staničková
13.3. 2020 16:39
Téma:

Koronavirus se v České republice bleskově šíří a zdravotnického materiálu je stále málo. S nedostatkem ochranných zdravotnických pomůcek bojuje také porodnice v pražském Podolí. Ta se potýká s extrémním navýšením ceny za roušky.

"Nedokážeme přijmout fakt, že dodavatelská firma zdravotnického materiálu MediLab nám za jednu ochrannou roušku, která je potřebná při péči o všechny pacienty ÚPMD účtuje místo původních 0,50 Kč/ks nově 25 Kč/ks. Tedy 50krát dražší,“ uvádí podolská porodnice na facebooku.Ústav pro Péči a matku v pražském Podolí musí řešit nepříjemnou situaci. Dodavatelská firma jim účtuje 50násobek původní ceny za jednu roušku. To firma MediLab popírá.


"Naše společnost nedodává do ÚPMD ústenky, ani žádné jiné zboží z našeho sortimentu," uvedl ředitel firmy Medilab ČR Amir Zaketovič pro portál Lidovky.cz. Spolupráce s nemocnicí prý skončila v roce 2018.Cena roušek a ústenek šla rapidně nahoru vzhledem k obavám z šířícího se koronaviru. Nejdříve tento materiál nebyl vůbec dostupný, nyní se firmy snaží mezeru na trhu zacelit. Tento sortiment ale putuje primárně do nemocnic.

TN.cz