Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Utonulí keškaři

Rozdělují se ceny za nejhloupější smrt! V nominaci jsou i dva Češi

Nález těla ve Vltavě - 4
Zdroj: AKTU.cz
Tělo 28letého keškaře našli ve Vltavě po zhruba týdnu

Mezi nominovanými na Darwinovu cenu jsou i dva Češi, kteří zemřeli v pražských kanálech při hledání tzv. kešek. Kandidáty na ocenění jsou lidé, kteří zemřeli zbytečnou smrtí a kvůli vlastní "hlouposti". Podle Darwinovy teorie tím obohatili lidský genom.

Čtveřice kamarádů se vydala do podzemí Motolského potoka i přesto, že meteorologové varovali před silnými bouřkami a přívalovým deštěm. Tělo 27leté ženy našli ještě ten den policisté pod Jiráskovým mostem, tělo 28letého muže vyplavila Vltava asi po týdnu.

 

Další dva členové výpravy jako zázrakem přežili, ze soustavy kanálů se jim podařilo vyplavat. Z Vltavy pak tonoucí dvojici vytáhly posádky výletních lodí, které pluly kolem. Pátrání po posledním "keškaři" komplikovaly další bouře a to, že v podzemí není mobilní signál.

 

Zatím nejvíce hlasů v Darwinově ceně dostal americký misionář, který chtěl poznat izolovaný kmen na odlehlém indickém ostrově. Domorodci ho zabili šípy, když doplaval na břeh. Snažil se je kontaktovat i přesto, že to zákony zakazují, zřejmě aby je seznámil s křesťanstvím.

 

Mezi nominovanými je také muž, který si chtěl vyfotit selfie se zraněným medvědem. Zvíře ho napadlo a rozdrtilo, na místě zemřel. Dalším kandidátem je muž, který ignoroval dopravní značení a varování před spadlým elektrickým vedením. Najel přímo do drátů a v autě uhořel.

 

 

Letos se do nominace dostal také jeden přeživší. Muž z Arizony si šel nakoupit do obchodu i se střelnou zbraní za opaskem. Pistole mu ale vyklouzla a vystřelila proti jeho rozkroku. V žebříčku tak je proto, že už se nemůže rozmnožovat.

 

Podle teorie Charlese Darwina o evoluci lidé, kteří zemřou zbytečnou smrtí a jen kvůli vlastní "hlouposti", přispějí k přirozenému výběru a obohatí lidský genom tím, že do něj nic nepřidají. Hlasovat může každý na webových stránkách.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o utonulých keškařích:

epa TN.cz